Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 1860
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Krzeszów: Przyjedź w sobotę do pobliskiego Krzeszowa

Środa, 2 listopada 2011, 14:17
Aktualizacja: 14:17
Autor: PAW
REGION, Krzeszów: Przyjedź w sobotę do pobliskiego Krzeszowa
Fot. red
Turnieje rycerskie, konkursy rodzinne, jarmark ekologiczny i średniowieczna muzyka na żywo – to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego, który w najbliższą sobotę, 5 listopada, odbędzie się w Krzeszowie. Impreza oficjalnie zainauguruje „Południowo–zachodni Szlak Cysterski”. Zapraszamy na godz. 11.30 do historycznego opactwa w Krzeszowie.

„Południowo-Zachodni Szlak Cysterski” to efekt partnerstwa czterech województw, dwunastu gmin oraz czterech regionalnych organizacji turystycznych. Samorządy połączyły swoje siły, by spoić rozproszony dorobek „szarych mnichów” i wykorzystać go do celów turystycznych. Szlak cysterski obejmuje swoim zasięgiem obiekty cysterskie i pocysterskie m.in. w Trzebnicy, Lubiążu, Legnicy, Jeleniej Górze i Kamieńcu Ząbkowickim. Realizacja projektu kosztowała ponad 35 mln zł, z czego 85 proc. pokryły fundusze unijne.

W najbliższą sobotę, 5 listopada, władze województwa dolnośląskiego organizują w Krzeszowie piknik inauguracyjny. Turyści oraz okoliczni mieszkańcy, którzy tego dnia pojawią się terenie historycznego opactwa, przeniosą się do średniowiecznej wioski, w której będzie można postrzelać z łuku, zobaczyć walki rycerzy, wziąć udział w turnieju, czy też skosztować ciepłej, rycerskiej strawy. Podczas imprezy będzie można także posłuchać na żywo dźwięków średniowiecznej muzyki oraz odwiedzić warsztat płatnerza – średniowiecznego rzemieślnika, który na oczach widzów pokaże sztukę wykonywania rycerskiego uzbrojenia.

Wyścigi w workach, sztafeta rodzinna, rzut ringiem czy wyścig malucha to z kolei propozycje zabaw w strefie dziecięcej, których uczestnicy będą nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i zabawach indywidualnych. Poza strefami rozrywek na terenie pikniku pojawią się m.in. stoiska jarmarczne z ekologicznymi, regionalnymi produktami, oraz wystawa fotografii, prezentująca cysterskie i pocysterskie obiekty. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group