Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2741
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyłącz się, jeśli myślisz podobnie

Wtorek, 25 stycznia 2011, 19:48
Aktualizacja: 19:49
Autor: Sven
Wałbrzych: Przyłącz się, jeśli myślisz podobnie
Czasem zwierzęta są traktowane przez ludzi w bestialski sposób
Fot. red
Kilka dni temu w internecie pojawił się film, pokazujący śmierć psa pod pędzącym pociągiem. Wydaje się, że tylko zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami może ograniczyć ten proceder, zanim stanie się normą.

Co jakiś czas pojawiają się informacje z różnych zakątków naszego kraju o katowaniu i mordowaniu zwierząt. W listopadzie 2010 roku w Orawie trzej pijani mężczyźni zabili psa, ciągnąc go na lince holowniczej za samochodem. W Krakowie kilkulatek znęcał się nad kotem, co zostało sfilmowane przez starszego brata chłopca. W Grudziądzu ktoś powiesił na gałęzi dwa młode psy. Zapewne wiele osób ma jeszcze przed oczami śmierć psa, rozjechanego przez pociąg w Czachnówce koło Białej Podlaskiej.

Zwyrodnialcy z Orawy zostali skazani kilka dni temu na kary od 10 do 12 miesięcy więzienia. Taki wyrok należy do rzadkości, z reguły wymierzane są grzywny i kary w zawieszeniu, które nie mają większego wpływu na życie przestępców. Można powiedzieć, że de facto pozostają oni bezkarni.

Jak podaje „Wprost”, posłanka SLD Katarzyna Piekarska, skieruje w lutym do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Jedna ze zmian ma polegać na podniesieniu kar za znęcanie się nad zwierzętami. Posłanka zauważyła, że wymierzane obecnie kary są żenująco niskie i nie odstraszają od popełniania tych obrzydliwych czynów.

Aby przepisy szybko zostały zmienione, potrzebna jest dobra wola władz. Można ją wywołać za pomocą nacisku społecznego. Prezentujemy list skierowany do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który może przyspieszyć procedury ustawodawcze w omawianej sprawie.

Szanowny Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski

Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o zainteresowanie się sprawą bulwersującego zabicia psa na torach kolejowych (Biała Podlaska) przez jego opiekuna. Film ukazujący wstrząsającą i niehumanitarną postawę wobec zwierzęcia obiegł już całą Polskę.

Wyjaśnienia, że mężczyzna nie trzymał psa na smyczy i był to tylko wypadek są kpina z polskiego prawa o ochronie zwierząt. Jak widać na filmie mężczyzna wiedział dokładnie co robi, chodził po torach wraz z wiernym, nie przeczuwającym zagrożenia zwierzęciem. Widząc nadjeżdżający pociąg stanął z psem na torach i w ostatniej chwili odskoczył pozostawiając ślepo mu posłuszne, ufne zwierzę, które natychmiast zostało rozjechane przez pociąg.

Mężczyzna ten powinien ponieść dotkliwą, adekwatną do popełnionego czynu karę. Nie karanie sprawcy pokaże, że bestialstwo i sadyzm w naszym kraju w stosunku do zwierząt są poza prawną kontrolą. Z przykrością obserwuję, że ochrona praw zwierząt w naszym kraju w ostatnich latach nie przynosi pożądanych efektów. Sędziowie w wielu przypadkach traktują oprawców w sposób bardzo łagodny, a wymierzona kara jest najczęściej bardzo niska. Nie odstrasza to sprawców od popełniania następnych przestępstw przeciw bezbronnym zwierzętom.

Jeszcze raz w imieniu ludzi, którym los zwierząt leży na sercu, zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie oraz o przyjrzenie się problemowi niskich wyroków w sprawach znęcania się lub zabijania zwierząt w Polsce.

Z poważaniem

Filip Barche
Inspektor ds. zwierząt
od ponad 20 lat
oddany pomocy
zwierzętom.

http://chwiladlapupila.pl/informacje/protest-w-sprawie-zabicia-psa-na-torach-kolejowych-list-do-prezydenta-rp/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group