Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3087
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyszedł czas posprzątać po zimie

Piątek, 3 marca 2017, 11:19
Autor: PAW
Wałbrzych: Przyszedł czas posprzątać po zimie
Fot. archiwum
W tym roku sezon zimowy potrwał dłużej niż w latach ubiegłych. Wiążało się to z większymi wydatkami samorządów na odśnieżanie. Teraz czekamy na nadejście wiosny, a służby miejskie szykują się do wielkiego sprzątania Wałbrzycha.

- Zima kosztowała nas dużo więcej niż w latach ubiegłych – mówi prezydent Roman Szełemej. - ZDKiUM spisał się jednak w tym trudnym okresie bez zarzutu, bo nie było wielu skarg na nieodśnieżone drogi, czy chodniki. Trzeba sobie powiedzieć, że nasze wieloletnie inwestycje w infrastrukturę drogową – nowe drogi, chodniki, oświetlenie – przynoszą efekty, bo jest bezpieczniej.

Zdaniem prezydenta, teraz służby miejskie muszą sprostać kolejnemu zadaniu, a mianowicie akcji pozimowego sprzątania Wałbrzycha.
- Widzimy brud na chodnikach, przystankach, elewacjach i będziemy to sprzątać w ramach robót publicznych. Niestety, w ubiegłym roku nie było wystarczającej liczby chętnych do prac. Mam nadzieję, że w tym roku, kiedy ruszą te prace 15 marca, znajdziemy odpowiednią liczbę osób do tych zadań.

Tymczasem już wiadomo, że na 22 kwietnia zaplanowano coroczną akcję sprzątania Wałbrzycha, która w tym roku zostanie połączona z wielkim sadzeniem drzew i krzewów w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group