Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3483
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Psi dramat w Głuszycy

Niedziela, 26 kwietnia 2020, 9:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 8:29
Autor: PAW
REGION, Głuszyca: Psi dramat w Głuszycy
Fot. DIOZ
Aktywiści Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w Głuszycy, w siedzibie fundacji z Głuszycy znaleźli martwe i zdychające zwierzęta.

Z relacji DIOZ wynika, że zagłodzono na śmierć kilka psów, a jeszcze żywe były w krytycznym stanie. Za opiekę nad tymi zwierzętami odpowiedzialna była szefowa projektu "Mania Pomagania", która rzekomo miała opiekować się nie tylko dzikimi zwierzętami, ale również zwierzętami domowymi – psami i kotami, którym Fundacja miała szukać potem domu.
- Od dawna dobiegały do nas sygnały, że Fundacja nie skupia się na rzeczywistej pomocy zwierzętom, bezzasadnie je uśmierca i nie dba o nie, jednak nie mieliśmy na to dowodów - informują przedstawiciele DIOZ. - Fundacja na dodatek prowadzi świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Zrobimy wszystko, by Urząd Miasta zerwał z nimi w trybie natychmiastowym umowę!

Na terenie byłej ciepłowni zabezpieczono sześć psów.
- U psów wykryliśmy anemie, zapalenie wątroby, choroby skóry i wiele innych schorzeń. Wszystkie zwierzaki były skrajnie wychudzone. Będziemy potrzebować koców, ręczników oraz podkładów chłonnych. Prosimy o pomoc i domy tymczasowe dla odebranych psiaków - apelują aktywiści.

Fundacja “Mam pomysł” z Bielawy opublikowała oświadczenie:

Szanowni Państwo,

Nasza Fundacja odcina się od jakichkolwiek działań Pani Malwiny z Manii Pomagania w Głuszycy. Nie mamy związku z sytuacją zastaną na miejscu, nie wiedzieliśmy o tym, zostaliśmy oszukani. Aktualnie jesteśmy na miejscu i wyjaśniamy sprawę z organizacją DIOZ. Dołożymy wszelkich starań, aby Pani Malwina poniosła konsekwencję swoich działań, nasz prawnik również został poinformowany. Mimo wszystko poczuwamy się do odpowiedzialności oraz pokrycia wszelkich kosztów związanych ze sprawą, jednakże na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie udzielić więcej informacji. W tym momencie pracujemy na miejscu i zabieramy zwierzęta oraz podejmujemy dalsze kroki w tej sprawie.

Zarząd Fundacji Mam Pomysł

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
12%
Złości
29
88%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group