Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PSP nr 2 w Wałbrzychu będzie mieć patrona

Czwartek, 20 lutego 2014, 6:20
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: PSP nr 2 w Wałbrzychu będzie mieć patrona
Fot. PSP nr 2 Wałbrzych
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Wałbrzycha zostanie podjęta uchwała nadająca PSP nr 2 w Wałbrzychu imię Orła Białego.

Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałbrzychu zawnioskowali o nadanie szkole imienia Orła Białego.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 jest placówką, która powstała w 2001 roku, a więc jest placówką o niewielkim, bo zaledwie 13-letnim dorobku.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały: „Potrzeba skupienia uwagi wokół spraw ważnych dla młodego pokolenia pozwoliłyby na identyfikowanie się ze szkołą nie tylko uczniom i ich rodzicom, ale również całej społeczności lokalnej. Poza tym obrzędowość związana z patronem wzbogaci tradycje szkoły, która zyska swoistą indywidualną tożsamość, współtworząc tradycje gminy”.

Warto wspomnieć, że ogłoszony został konkurs dla całej społeczności PSP nr 2 w Wałbrzychu na wybór patrona szkoły. Każdy zainteresowany tym tematem, mógł zgłosić swoją propozycję. Uczniowie wszystkich klas na godzinach wychowawczych, historii, języka polskiego zapoznawani byli z propozycjami. Materiały, prezentacje multimedialne, wystawy tematyczne przygotowywali sami uczniowie. Rodzice zapoznani zostali z propozycjami na comiesięcznych spotkaniach z nauczycielami. W następnej kolejności odbyło się formalne głosowanie w formie anonimowych ankiet przeprowadzone wśród rodziców, uczniów i członków rady pedagogicznej szkoły.

Najwięcej głosów (92 %) uzyskał Orzeł Biały. Opracowany został „Program dydaktyczno–wychowawczy SPOD ZNAKU ORŁA”, który został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców. Po nadaniu szkole imienia Orła Białego wdrożone zostaną kolejne zadania. Szkoła ufunduje sztandar oraz tablicę pamiątkową. W bibliotece znajdzie się bibliografia tematyczna, księgozbiór tematyczny będzie ogólnodostępny wraz ze zbiorem nagrań i filmów tematycznych. Działać będą koła zainteresowań, na których podejmowane będą zagadnienia kojarzone z imieniem szkoły. Funkcjonować będzie ogólnodostępna „izba tradycji”, w której zgromadzone zostaną rzeczy nawiązujące do imienia szkoły. Nauczyciele szkoły będą realizować programy, scenariusze lekcji na
bazie ogólnodostępnej „księgi”, którą autorsko opracują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group