Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2407
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: PSP nr 5 zmienia świat

Środa, 16 grudnia 2020, 7:31
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: PSP nr 5 zmienia świat
Fot. organizatorzy
PSP Nr 5 im. B. Malinowskiego w Boguszowie – Gorcach– otrzymała największą liczbę punktów w pierwszym etapie konkursu grantowego Fundusz Toyoty "Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat".

Trwa XI już edycja Fundusz Toyoty "Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat". W tym roku o dofinansowanie postanowiła powalczyć Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. B. Malinowskiego w Boguszowie-Gorcach. Ich projekt - „Bezpieczna droga do szkoły i terenu obiektu OSiR ”otrzymał największa liczbę punktów w pierwszym etapie konkursu dedykowanego dla obszaru Aglomeracji Wałbrzyskiej. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci, na drodze prowadzącej do szkoły i terenu Osir Boguszów-Gorce , gdzie odbywają się zajęcia lekcyjne z wychowania fizycznego i inne zajęcia sportowe. Projekt stworzony przez szkołę zakłada:
• wytyczenie przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym na drodze prowadzącej na halę sportową OSiR,
• montaż barierek wzdłuż chodnika przy granicy z działką, na której jest zlokalizowana PSP nr 5,
• montaż dodatkowego oświetlenia,
• montaż barierek ograniczających przed głównym wejściem do szkoły,
• montaż lustra na skrzyżowaniu ulic Olimpijskiej i Tadeusza Kościuszki.

Oprócz realizacji tych celów, zaplanowano także inne działania, np. inscenizację potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych oraz udzielenie pierwszej pomocy przez Ochotnicza Straż Pożarna Boguszów przy współpracy z Policją. Poza tym w planach jest organizacja konkurs plastycznego we współpracy z Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold oraz ekspozycja prac, a także gra terenowa przy współpracy z Osir Boguszów-Gorce.

To nie pierwszy raz, kiedy PSP nr 5 bierze udział w tej akcji. W roku szkolnym 2018/2019 na zajęcia ekologiczne i piknik ekologiczny otrzymali 1 200 zł dofinansowania, w kolejnych latach 1800 zł na zakup poidełka dla uczniów oraz 2000 zł na zakup naklejek na ściany i schody szkolne.

W tym roku do konkursu wpłynęło 17 wniosków o dofinansowanie, z czego do kolejnego etapu Komisja Dotacyjna dopuściła 8 z nich. Drugi etap obejmuje przygotowanie wizualizacji projektów które wykonają uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Wałbrzychu i złożenie skorygowanych wniosków.

Od 15 do 28 marca 2021 r. na najlepszy projekt będzie można zagłosować online.

Ostateczna lista rankingowa konkursu będzie stworzona na postawie sumy punktów zdobytych w ramach I i II etapu. Zostanie ona ogłoszona 30 marca 2021 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group