Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4132
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu ma nowy sztandar

Sobota, 2 grudnia 2017, 6:43
Autor: red
REGION, Walim: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu ma nowy sztandar
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
1 grudnia 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu miała miejsce uroczystość nadania nowego sztandaru.

W wyniku reformy systemu oświaty, uchwałą Rady Gminy Walim, dotychczasowy Zespół Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu z dniem 1 września 2017 r. przekształcony został w Publiczną Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Walimiu. Tym samym poprzedni, zakupiony w 2010 roku sztandar, stał się nieaktualny i przestał towarzyszyć ważnym wydarzeniom w życiu szkoły i lokalnego środowiska.

Sztandar jest dla społeczności szkolnej niezwykle ważnym elementem. Jest bowiem symbolem Polski, Narodu i małej ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Dzięki staraniom Rady Rodziców i społeczności szkolnej, przy wsparciu wielu darczyńców, w tym Powiatu Wałbrzyskiego, udało się zakupić nowy sztandar. Na początku uroczystości wicedyrektor Greta Piasecka – Gajdzis przybliżyła zebranym gościom i uczniom historię szkoły, a następnie Rada Rodziców przekazała nowy sztandar na ręce dyrektor szkoły Małgorzaty Jarczok, która z kolei uroczyście złożyła go na ręce szkolnej społeczności.

Nowy sztandar został poświęcony przez księdza proboszcza Janusza Krzeszowca. Obecny na uroczystości wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski pogratulował dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom nowego sztandaru podkreślając, jak ważnym symbolem w historii Państwa Polskiego był i jest sztandar. Na koniec ceremonii młodzież szkolna zaprezentowała wspaniały program artystyczny.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group