Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 3128
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Puchar Polski Cross Country w Wałbrzychu

Środa, 18 stycznia 2012, 13:31
Aktualizacja: 13:35
Autor: Sven
Wałbrzych: Puchar Polski Cross Country w Wałbrzychu
Fot. Sven
Kiedy dwa lata temu Paweł Isański mówił, że Wałbrzych może się stać ważnym ośrodkiem sportów motocyklowych niewielu w to wierzyło, a niektórzy znacząco pukali się w czoło. Dzisiaj mówimy o pierwszych sukcesach i konkretnych planach na przyszłość.

Dzięki ciężkiej pracy organizacyjnej i zabiegom marketingowym prowadzonym przez Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Chełmiec”, tegoroczna XVIII runda Pucharu Polski w Cross Country odbędzie się w Wałbrzychu.

Przyczyniły się do tego pochlebne opinie uczestników organizowanych w Wałbrzychu zawodów „Motohałda”, a także lobbing Jakuba Przygońskiego, który w lecie 2011 roku odbył w Wałbrzychu serię treningów. Zawody odbędą się w dniach 15 – 16 września 2012 roku.

Tego typu zawody to duże przedsięwzięcie logistyczne, bo na kilka dni w mieście zjawi się około sześciuset osób wchodzących w skład zespołów, ogólnopolskie media, najlepsi polscy zawodnicy i zagraniczni goście, kibice spoza Wałbrzycha. Na szczęście do tego czasu ma być już gotowy Aqua-Zdrój, w którym znajdzie nocleg część uczestników, ale także będzie on ważną atrakcją mogącą wypełnić wolny czas.

Uzupełnieniem zawodów mają być pokazy Free Style Motocross, co prawda jeszcze nie na taką skalę jak te z Poznania czy Gdańska, ale od czegoś przecież trzeba zacząć.

- Zawody, które odbędą się w Wałbrzychu we wrześniu to w tym sporcie ekstraklasa. Nasi zawodnicy, między innymi obecni tu dzisiaj Bartosz Szutowski (zdobył tytuł drugiego wicemistrza Polski Strefy Zachodniej Cross Country) czy Olimpia Babiarz będą bardzo solidnie przygotowywać się do sezonu, by godnie zaprezentować się przed własną publicznością – obiecał prezes WSM „Chełmiec” Paweł Isański.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group