Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3445
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Puchar Polski Strongman 2013 w Galerii Victoria

Czwartek, 16 maja 2013, 11:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 13:32
Autor: organizatorzy
Wałbrzych: Puchar Polski Strongman 2013 w Galerii Victoria
Fot. organizatorzy
W sobotę, 18 maja 2013 roku, w Galerii Victoria odbędzie się III edycja Pucharu Polski STRONGMAN 2013, organizowana przez Lubuską Federację Strong–Man. Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć najsilniejszych ludzi w Polsce, którzy będą zmagać się z wyjątkowo trudnymi zadaniami. Przygotowano też specjalne zawody dla klientów Galerii Victoria, którzy będą mieli szansę wykazać się siłą i sprawnością fizyczną.

-Zawody, które wkrótce odbędą się w naszym centrum, to wydarzenie, jakiego jeszcze w Galerii Victoria nie było, dlatego cieszę się, że po raz kolejny możemy zaskoczyć naszych wiernych klientów. Zapraszam wszystkich na kolejną edycję Pucharu Polski STRONGMAN 2013, czyli emocjonujące widowisko, które pokaże nam jak daleko sięgają granice ludzkich możliwości – powiedział Grzegorz Samczuk, dyrektor Galerii Victoria.

Zawody o Puchar Polski STRONGMAN 2013 rozpoczną się w sobotę, 18 maja, o godzinie 16.30, a weźmie w nich udział ośmiu zawodników. Na siłaczy czekają takie konkurencje jak przenoszenie walizek o wadze 140 kg na odległość 40 m, przewracanie opony o wadze 350 kg z ośmiokrotnym obrotem na czas oraz podnoszenie samochodu umieszczonego na specjalnej platformie w czasie 60 sekund. To jednak nie wszystkie wyzwania, z jakimi zmierzą się strongmani. Dodatkowo każdy z nich będzie musiał wycisnąć trzy elementy o wadze 110 kg, 130 kg, 140 kg czy przenieść kowadło o wadze 150 kg na odległość 20 m w jak najkrótszym czasie. Gośćmi specjalnymi, a jednocześnie prowadzącymi zawody, będą Bernadeta Marcjan, mistrzyni Polski w kategorii fitness oraz Robert Nemś, znany w całej Polsce strongman. Zawodom będzie towarzyszyć również pokaz kulturystyczny Piotra Wojciukiewicza, mistrza Polski w kulturystyce juniorów z 2009 roku.

Pokazy strongmanów oraz kulturystów to tylko część atrakcji, jakie czekają na klientów Galerii Victoria. Pomiędzy kolejnymi konkurencjami odbędą się też zawody dla publiczności, takie jak trzymanie walizek na czas (tzw. uchwyt Herkulesa), przenoszenie ich na odległość (tzw. spacer farmera) oraz wyciskanie belki z ziemi do góry w czasie 60 sekund lub przewracanie opony (liczy się ilość wykonanych powtórzeń). Najlepszy z uczestników otrzyma tytuł Najsilniejszy w Wałbrzychu. Dodatkowo dla zwycięzców przygotowano gadżety i koszulki Lubuskiej Federacji Strong-Man.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group