Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2835
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Puchar Polski w Dogtrekkingu po raz pierwszy w Szczawnie – Zdroju

Czwartek, 22 czerwca 2017, 9:32
Aktualizacja: 9:34
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Puchar Polski w Dogtrekkingu po raz pierwszy w Szczawnie – Zdroju
Fot. organizatorzy
W Szczawnie – Zdroju odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski w Dogtrekkingu. W ten dzień na starcie pojawiło się ponad 150 osób oraz ich czworonogi. Na wszystkich wielbicieli marszów i biegów z psami czekały dwie malownicze trasy o różnym stopniu trudności – 15 km, 24 km.

Dogtrekking jest najbardziej przyjazną, zorganizowaną formą wypoczynku dla psa i jego właściciela. Jest skierowany dla wszystkich bardziej lub mniej aktywnych właścicieli psów.

To turystyka i sport z psem w jednym. To uczestnicy wybierają tempo w jakim pokonują trasę, dla jedych to bieg dla innych długi spacer. Tym pierwszym często towarzyszą szybkie psy, zabierają ze sobą na trasę nie wiele więcej oprócz obowiązkowego ekwipunku, ich czasy osiągnięte na mecie wyglądają nieprawdopodobnie. Druga grupa nastawiona jest przede wszystkim na delektowanie się tym co ich czeka, zabierają kanapki, termosy.. a nawet mleko dla dzieci... tak, tak szkraby w wózkach i nosidełkach też biorą udział. Jest też wiele wersji pośrednich, których reprezentanci preferują wolniejszy lub szybszy marszobieg. Podsumowując: dogtrekking to przede wszystkim zabawa, przygoda z psem. Oczywiście różni się od zwykłego spaceru, nie tylko długością trasy. Posiada on pewne cechy marszu na orientację (gdzie zawodnik posługuje się mapą otrzymaną przed startem by odnaleźć punkty kontrolne).

W Szczawnie – Zdroju na starcie w Parku Zdrojowym stanęło ponad 150 osób z psami z czego blisko połowa startowała w kategoriach rodzinnych. Można było podziwiać towarzyszące uczestnikom malutkie 2 kilogramowe Chihuahua jak i kilkadziesiąt razy większe i cięższe teriery rosyjskie. Nie zabrakło też mieszańców które jak twierdzą Organizatorzy bardzo dobrze radzą sobie w tych imprezach.

Warunki atmosferyczne tego dnia były bardzo zmienne: przez większość dnia padało z różną intensywnością. Mimo to zawodnicy którzy przyjechali z różnych stron Polski podkreślali atrakcyjność Miasta i jego okolic.

Czy dogtrekking zawita na stałe w kalendarzu imprez? Organizatorzy podkreślali że Szczawno – Zdrój doskonale nadaje się do organizacji tego typu imprez i mają nadzieję, na powrót tutaj w przyszłym roku.

Szczegóły dotyczące Pucharu Polski 2016 w Dogtrekkingu znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group