Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3696
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pustułka znaleziona w centrum miasta

Piątek, 22 stycznia 2010, 19:47
Aktualizacja: Sobota, 23 stycznia 2010, 8:09
Autor: Krzysztof Żarkowski
Wałbrzych: Pustułka znaleziona w centrum miasta
Fot. Krzysztof Żarkowski
Zima daje się we znaki wszystkim. Bezbronne i bezradne są przede wszystkim zwierzęta. W centrum miasta znaleziona została pustułka, która była zupełnie wycieńczona.

Zima to bardzo trudna pora roku dla zwierząt. W naszym mieście miał miejsce kolejny już w tym roku przypadek znalezienia osłabionej pustułki w centrum miasta, co w innych porach roku jest praktycznie niespotykane. Przy takiej pokrywie śniegu i sporym mrozie ptaki te nie są w stanie efektywnie polować na gryzonie. A trzeba pamiętać, że bez dostępu do podstawowego pokarmu, ptaki zmuszone są do głodowania.

W przypadku znalezienia takiego osłabionego ptaka radzimy nie ruszać go z miejsca. Należy powiadomić odpowiednie służby, np. nadleśnictwo lub straż miejską. Niestety w naszym rejonie nie mamy żadnego ośrodka zajmującego się dzikimi ptakami. Schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu nie przyjmuje ptaków, a jedynie koty i psy. Dlatego znalezione ptaki, po wizycie u weterynarza, jeżeli nie są zdolne do lotu, trafiają do ZOO lub do ośrodka rehabilitacji ptaków, który znajduje się pod Warszawą. Tam zajmują się nimi specjaliści. Po odzyskaniu sprawności ptaki są wypuszczane na wolność.

Więcej informacji na temat pomocy ptakom można znaleźć na stronie internetowej: http://www.aviangarda.eko.org.pl/

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group