Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5870
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PWSZ zapłaci studentom za praktyki zawodowe

Piątek, 9 grudnia 2016, 10:04
Autor: red
Wałbrzych: PWSZ zapłaci studentom za praktyki zawodowe
Fot. PWSZ Wałbrzych
Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowa im. Angelusa Silesia w Wałbrzychu zakończyło rekrutację do pierwszej części projektu płatnych praktyk zawodowych.

Przypomnijmy, że na ten cel z ogólnopolskiego projektu POWER uczelnia otrzymała ponad 1.100.000 zł. Projekt przewiduje wynagrodzenia zarówno dla praktykanta, jak i opiekuna sprawującego nadzór nad studentem podczas trwania praktyki. W pierwszej fazie projektu oprócz studentów wybrani zostali uczelniani opiekunowie praktyk, a także firmy które przyjmą studentów PWSZ na praktyczną naukę zawodu. Z programu korzystają studenci kierunków o profilach praktycznych, tj.: filologia angielska, BHP, kosmetologia oraz techniki dentystyczne.
- W zgłoszeniach przodowali studenci technik dentystycznych. Łącznie 35 studentów z różnych kierunków na przełomie stycznia i lutego rozpocznie płatne praktyki zawodowe – opowiada mgr Mirosława Nikodemska, koordynator projektu. - Nie mieliśmy również problemu z rekrutacją firm chcących przyjąć studenta. Zgłosiło się ich kilkadziesiąt w tym tak duże przedsiębiorstwa jak Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria.

Student, który pomyślnie przeszedł rekrutację otrzyma stypendium miesięczne w wysokości 2300 zł przez okres pięciu miesięcy. Firma, która bierze udział w projekcie za każdego studenta przyjętego na praktykę otrzyma 1000 zł brutto przez trzy miesiące.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie Biura Karier PWSZ Wałbrzych: http://www.pwsz.com.pl/program-platnych-praktyk-zawodowych/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group