Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Rada Powiatu Wałbrzyskiego wydała stanowisko w sprawie obwodnicy Czarnego Boru

Wtorek, 20 czerwca 2017, 12:26
Aktualizacja: 12:33
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Rada Powiatu Wałbrzyskiego wydała stanowisko w sprawie obwodnicy Czarnego Boru
Fot. red
Otrzymaliśmy stanowisko Rady Powiatu Wałbrzyskiego do mieszkańców Czarnego Boru w sprawie tzw. obwodnicy.

"Szanując Państwa prawa do rzetelnej informacji, Rada Powiatu Wałbrzyskiego uprzejmie informuje, że Powiat Wałbrzyski pomyślnie zakończył swoje zobowiązania dotyczące realizacji tzw. Obwodnicy Czarnego Boru.

Jak wynika z prowadzonych działań oraz rzeczowej dokumentacji po stronie Powiatu nie istnieją żadne przeszkody, aby ruch ciężki wyprowadzić z ulicy XXX-Lecia PRL w Czarnym Borze, poprzez zmodernizowane odcinki dróg powiatowych oraz przebudowany obiekt mostowy.

Wszystkie zobowiązania ze strony Powiatu w zakresie dofinansowania Etapu I i II realizowanego przez Gminę Czarny Bór zostały wypełnione zgodnie z podpisanym porozumieniem.

Niepokojący mieszkańców obecny stan przedmiotowej inwestycji wynikający z braku możliwości przejezdności obwodnicą pojazdów ciężkich jest wynikiem niezakończenia odcinka drogi gminnej stanowiącej również część obwodnicy, za której realizację odpowiada Gmina Czarny Bór.

Stąd wszelkie wątpliwości i skargi dotyczące opieszałości w dokończeniu zadania, jak również planowanych dalszych działań zmierzających do pozytywnego zakończenia tej części inwestycji, należy kierować do Wójta Gminy Adama Góreckiego, a nie do Powiatu Wałbrzyskiego, który zrealizował i zakończył wszystkie swoje zadania z powodzeniem wywiązując się tym samym z zawartych porozumień".

w imieniu Rady Powiatu Wałbrzyskiego

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego

Grażyna Owczarek

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group