Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4098
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Radna w areszcie

Piątek, 5 lipca 2019, 15:09
Aktualizacja: Sobota, 6 lipca 2019, 9:26
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Radna w areszcie
Fot. red
Radna z Boguszowa–Gorc, która startowała w wyborach samorządowych jesienią 2018 roku z komitetu wyborczego Jacka C. została tymczasowo aresztowana na okres 2 miesięcy.

Aresztowanie radnej jest związane z aferą korupcyjną, jaka została wykryta przez policję i prokuraturę w lutym bieżącego roku. Wtedy to zatrzymani zostali dwaj mężczyźni podejrzewani o korupcję. Tymczasem 4 lipca zatrzymano radną wybraną z komitetu Jacka C. Policja i Prokuratura wprawdzie nie chcą udzielać zbyt wielu informacji ze względu na dobro śledztwa, ale nie kryją, że sprawa ma charakter rozwojowy.
- Kolejne zatrzymania nie są wykluczone. To wszystko zależy od materiału dowodowego, jaki uda nam się zgromadzić – mówi Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Przypomnijmy, że Art. 250 Kodeksu karnego: „Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

W sprawie kupowania głosów zarzuty usłyszało 6 osób. Pięć spośród nich przyznało się do zarzucanych im czynów. Radna do zarzutów się nie przyznała. Areszt został zasądzony z powodu uzasadnionej obawy matactwa. Nad sprawą pracuje specjalny zespół policjantów pod nadzorem Prokuratury.

Twoja reakcja na artykuł?

43
63%
Cieszy
1
1%
Hahaha
2
3%
Nudzi
3
4%
Smuci
5
7%
Złości
14
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group