Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 4496
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Radni przyjęli budżet

Czwartek, 29 grudnia 2022, 8:29
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Radni przyjęli budżet
Fot. Miasto Kamienna Góra
Budżet na 2023 rok przyjęty. Stosunkiem głosów 12 do 3 Rada Miasta Kamiennej Góry na dzisiejszym posiedzeniu przyjęła budżet na następny rok.
- To kolejny proinwestycyjny budżet w tej kadencji. Mimo ogólnie niekorzystnej sytuacji gospodarczej, mimo szalejącej drożyzny przekładającej się na wzrost cen i usług zamawianych przez miasto, zaplanowałem ze swoimi pracownikami budżet wyważony, ale także prorozwojowy. Nie było to łatwe zadanie także w kontekście zmniejszonych w przyszłym roku środków przypadających naszemu miastu z podatków (o 5 mln zł) i zwiększonych kosztów obsługi długu (o ok. 2 mln zł w porównaniu do planu na 2022 rok). Te trudne warunki nie związały nam rąk. W planie wydatków zamykającym się kwotą 105 mln zł aż 26 mln stanowią inwestycje i remonty - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Oto najważniejsze z nich:
• rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Świątecznego „Zalew” z budową basenów;
• przebudowa drogi ul. Lubawskiej;
• przebudowa ul. Słowackiego i Traugutta;
• budowa infrastruktury drogowej do zabudowy mieszkaniowej w rejonie ul. Krzeszowskiej;
• oświetlenie i modernizacja stadionu przy ul. Piotra Ściegiennego;
• utwardzenie terenu, doprowadzenie wody i budowa domu pogrzebowego na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej;
• budowa budynków komunalnych (al. Wojska Polskiego 25, ul. Ściegiennego 10, ul. Nadrzeczna);
• opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy i remontu dróg publicznych w ulicach: Małej, Lipowej, Legnickiej, Zielonej, Nadrzecznej, Sienkiewicza, Konopnickiej, Tulipanowej i Ziemskiej.

- Widać zatem, że podobnie jak w minionych latach tej kadencji, nie zatrzymujemy się w realizacji długo oczekiwanych przez kamiennogórzan inwestycji. Akcent kładziemy na remonty dróg i na remonty substancji mieszkaniowej. Szczególnie mnie jednak cieszą pierwsze poważne kroki zmierzające do wznowienia budowy mieszkań w naszym mieście. Już w pierwszym kwartale 2023 ma szansę się zacząć budowa nowego budynku komunalnego przy ul. Piotra Ściegiennego, pierwszego od 30 lat. Także w przyszłym roku powinna ruszyć budowa basenów na zalewie. W ciągu minionych czterech lat wiele rzeczy udało nam się zrealizować dzięki licznym dotacjom z budżetu centralnego. Zapewniam państwa, że i rok 2023 będzie rokiem obfitym w dotacje. Zabiegam zwłaszcza o środki na rozwój terenów przemysłowych przy ulicach Jeleniogórskiej i Towarowej. Tymczasem koncentrujemy się na dokończeniu zadań remontowych, na które już mamy pozyskane środki, to znaczy na remontach ulicy Śląskiej, Różanej i Lubawskiej oraz wiaduktu nad ścieżką rowerową przy ulicy Słowackiego. Dziękuję wszystkim radnym głosującym za przyjęciem tego budżetu. Wyrażam nadzieję, że także pozostała trójka, która dzisiaj miała inne zdanie, zmieni je w trakcie przyszłego roku. Że podobnie jak większość rady także większość kamiennogórzan oceni ten budżet jako budżet rozwoju. Taki, którego nie powinno się wstydzić Powiatowe miasto - kontynuuje burmistrz.

Janusz Chodasewicz

burmistrz Kamiennej Góry

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group