Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2849
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Radny straci mandat?

Czwartek, 6 sierpnia 2020, 14:44
Aktualizacja: Sobota, 8 sierpnia 2020, 9:05
Autor: JAZ
Wałbrzych: Radny straci mandat?
Fot. red
Dzisiejszy dzień przyniósł ciekawą konferencję prasową.

W związku ze złożonym do Rady Miejskiej Wałbrzycha projektu uchwały ws. wygaszenia mandatu radnego Jacka Szwajgiera oraz wniosku złożonego do Prezydenta Miasta Wałbrzycha o przekazanie informacji i dokumentów dotyczących nieruchomości przy ul. Armii Krajowej 86 w Wałbrzychu, jak również ogłoszonego przetargu ustnego ograniczonego na sprzedaż tej nieruchomości, w Biurze Poselskim Ireneusza Zyski w Wałbrzychu, odbyło się spotkanie z dziennikarzami.

Według radnego Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Langera, Jacek Szwajgier nie powinien prowadzić działalności gospodarczej i być jednocześnie radnym. Budzi to sprzeczność prawną.
- Nieruchomość przy ulicy Armii Krajowej 86 jest własnością gminy i jest dzierżawiona przez spółkę Praktyka Protetyczna Szwajgier. W maju spółka zmieniła nazwę na Stomclinic sp. z o.o.. Reklamuje się jako Stomclinic Szwajgier sp. z o.o . Występuje więc konflikt prawny, na który nikt nie zwracał uwagi - tłumaczy radny Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Langer.

Zupełnie innego zdania jest oskarżany Jacek Szwajgier. Według radnego przeciwległego obozu politycznego, jest on jedynie pracownikiem spółki Stomclinic sp. z o.o w Wałbrzychu. Spółka zaś nie wynajmowała tego budynku.

Trwają obecnie ustalenia dotyczące dzierżawy spornego budynku. Wiadomo, że funkcjonują w nim dwie spółki. Obie zarejestrowane na nazwisko Szwajgier, ale jedna jest własnością Jacka, druga Wojciecha. Najważniejszą kwestią jest to, która dzierżawi budynek. Jeśli ta Wojciecha, to temat nie ma podstawy prawnej. Jeśli Jacka, oskarżenia radnych PiSu wydają się być zasadne. Ta kwestii zostanie rozstrzygnięta przez zapisy w Urzędzie Miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

20
42%
Cieszy
6
13%
Hahaha
4
8%
Nudzi
2
4%
Smuci
5
10%
Złości
11
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group