Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rajd Arado 2015 – Zamek Czocha, Szklarska Poręba, Karpacz

Sobota, 2 maja 2015, 16:30
Aktualizacja: Sobota, 30 kwietnia 2016, 8:28
Autor: organizatorzy/opr.red.
Region: Rajd Arado 2015 – Zamek Czocha, Szklarska Poręba, Karpacz
Fot. www.czadrow.pl
Ruszył Rajd Arado 2015. Rajd Arado – World of Tanks to największa w Polsce mobilna impreza historyczno–edukacyjna, która potrwa do 3 maja. Zamek Czocha, Karpacz, Szklarska Poręba, Kamienna Góra i Jelenia Góra. To miasta, w których są przygotowane inscenizacje, walki czołgów, desant z powietrza i inne unikatowe pojazdy historyczne. Jednym z patronów medialnych jest nasz bliźniaczy portal Jelonka.com.

Zamek Czocha

Rekonstruktorzy opanowali już Zamek Czocha. Ostatni obrońcy III Rzeszy i brytyjsko–polski oddział specjalny stoczyli starcie podczas pierwszej potyczki Rajdu Arado 2015.

Szklarska Poręba

W ramach Rajdu Arado w Szklarskiej Porębie odbyła się inscenizacja historyczna „Patton w Karkonoszach”.
Czy wiosną 1945 r. na Dolnym Śląsku rzeczywiście pojawili się żołnierze US Army? Historycy nadal poszukują jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wczioraj Szklarska Poręba zmieniła się w teatr zmagań amerykańskiej grupy zwiadowczej uzbrojonej między innymi w czołg M5 Stuart oraz cofających się w głąb Karkonoszy oddziałów niemieckich.

Karpacz

W ramach Rajdu Arado w Karpaczu odbyła się inscenizacja historyczna „Aleja snajperów”. Podczas trwającej amerykańskiej ofensywy w Sudetach w ręce nieustraszonych GIs wpadały kolejne miejscowości; jedną z nich był Karpacz. Zdobywcy byli nieświadomi czyhającego niemal w każdym budynku zagrożenia. Oprócz strzelców wyborowych miasta strzegł też doborowy oddział Waffen-SS.

Więcej fotek: czadrow.wordpress.com

****

Rajd Arado 2015 to z ogromnym rozmachem zorganizowana impreza na Dolnym Śląsku, głośna na cały kraj. W tym sezonie została ona zorganizowana przy udziale World of Tanks, gry komputerowej znanej na całym świecie, koncentrującej się na bitwach pancernych, wydanej przez Wargaming.net.

Serwis czadrow.pl jest głównym medium zabezpieczającym imprezę od strony wizualnej. Oficjalny plakat wydarzenia wraz z promującymi go grafikami jest autorstwa serwisu.

Oficjalna witryna Rajdu Arado znajduje się pod adresem rajd.arado.pl. Tam znajdują się wykonane materiały i wszystkie niezbędne informacje dotyczące wydarzenia.

FOTO/użyczone: www.czadrow.pl

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group