Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4141
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ratujmy Kobiety 2017 – zbiórka podpisów

Sobota, 19 sierpnia 2017, 14:41
Aktualizacja: Niedziela, 20 sierpnia 2017, 9:01
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ratujmy Kobiety 2017 – zbiórka podpisów
Fot. Robert Bajek
Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Akcja przebiega pod nazwą "Ratujmy Kobiety 2017!".

W skład organizatora akcji, czyli Wałbrzyskiego Komitetu Ratujmy Kobiety 2017 wchodzą przedstawicielki i przedstawiciele wielu partii, stowarzyszeń, czy ruchów społecznych, w tym przedstawiciele Pro Femina, Inicjatywy Polska, Partii Razem, Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, OSK i KODu. Podpisy pod projektem ustawy będą zbierane do października w soboty "Pod Zegarem" na Piaskowej Górze w godzinach od 11.00 do 13.00 i w niedziele pod szczawieńskim hipermarketem Tesco w godzinach od 10.00 do 12.00.

Projekt ustawy zakłada między innymi legalną aborcję, dostęp do antykoncepcji, stosowanie metody in vitro, oraz szeroką i rzetelną edukację seksualną. O projekcie i o całej akcji mówiła dzisiaj Elwira Zawadzka - koordynatorka akcji na terenie Wałbrzycha:

- Zbieramy podpisy pod projektem ustawy, który już wpłynął do Marszałka Sejmu. Teraz musimy zebrać wymaganą liczbę głosów, czyli 100 tysięcy, aby ta ustawa została poddana czytaniu i głosowaniu w Sejmie. Ustawa Ratujmy Kobiety 2017 jest podobna do tej, która była w zeszłym roku i została odrzucona w całości przez Sejm. Ustawa broni praw do godnego i świadomego macierzyństwa i broni praw kobiet. To są jej główne założenia. Jest kilka zmian w stosunku do poprzedniej ustawy. Jeżeli chodzi o edukację, chcemy żeby odbywała się już od najmłodszych klas, od 0-3 i 4-8 po to, aby zabezpieczać zarówno dziewczynki jak i chłopców przed niechcianymi ciążami, przed chorobami i innymi zagrożeniami, jakie niesie za sobą brak wiedzy na ten temat.

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group