Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Ratujmy Kobiety” – kolejny protest

Czwartek, 18 stycznia 2018, 7:37
Aktualizacja: Piątek, 19 stycznia 2018, 12:29
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: „Ratujmy Kobiety” – kolejny protest
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Na Placu Magistrackim odbył się protest zorganizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – Wałbrzych, którego powodem było odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu „Ratujmy Kobiety 2017”.

W środę, o godzinie 17.00 na Placu Magistrackim, pomimo niezbyt sprzyjającej aury uczestnicy protestu spotkali się by wyrazić swoją dezaprobatę dla wydarzeń, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu w Sejmie podczas czytania projektu dotyczącego liberalizacji przepisów dotyczących aborcji oraz skierowaniu do dalszych prac w komisji projekt zaostrzający obowiązujące prawo.
Tym razem w proteście nie wzięli udziału członkowie opozycyjnych partii, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.
- Doskonale wiedzieliśmy, że ze strony PiS nie możemy się spodziewać, że otrzymamy wsparcie. Nie spodziewaliśmy się jednak absolutnie, że rękę do takiego postępowania przyłożą posłowie opozycji. Nie spodziewaliśmy się, że partie, które wcześniej nas wspierały w protestach, które pojawiały się na nich i głosiły hasła wspierające kobiety i hasła związane z liberalizacją prawa aborcyjnego postąpią tak jak postąpiły. Powiem szczerze, mamy więcej szacunku dla tych posłów, którzy byli w stanie zagłosować wprost, zagłosowali przeciw projektowi. Natomiast wyjęcie kart do głosowania…, ja nie znajduję na to żadnego usprawiedliwienia. Tak samo nie znajduję usprawiedliwienia za tłumaczeniem, że posłowie zagłosowali w zgodzie z własnym sumieniem – powiedziała podczas spotkania Marta Wosak, koordynatorka lokalna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Czytaj również

Komentarze (76)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group