Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 3048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Razem przeciw zagrożeniom

Czwartek, 17 lutego 2011, 7:17
Aktualizacja: 11:31
Autor: red
Wałbrzych: Razem przeciw zagrożeniom
Fot. KMP w Wałbrzychu
Wałbrzyska Policja rozpoczęła wizyty w szkołach gimnazjalnych, w ramach realizowanego programu edukacyjno – prewencyjnego, pod nazwą „Razem przeciw zagrożeniom”.

To już XV edycja programu „ Razem przeciw zagrożeniom” realizowanego w swej treści i zamyśle, jako nauka poprzez zabawę.

Program posiada charakter turniejowy. Promuje prawidłowe postawy młodych ludzi, dostarcza wiedzy na temat unikania zagrożeń, kształtuje prawidłowe zachowania i uświadamia przyczyny patologii społecznych.

Współorganizatorami programu są: Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, Straż Miejska w Wałbrzychu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu, Komenda Straży Granicznej w Kłodzku – Oddział w Wałbrzychu oraz Wałbrzyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku do współorganizatorów przyłączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

W programie biorą udział uczniowie, przedstawiciele poszczególnych grup wiekowych, klas pierwszych, drugich i trzecich. Rozpoczął się właśnie etap przekazywania specjalistycznej wiedzy w szkołach przez samych organizatorów. Nadkomisarz Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej wałbrzyskiej komendy Policji odwiedzi kolejno wszystkie wałbrzyskie gimnazja, zgodnie z harmonogramem programowym. Omówi zagadnienia, które dzieci muszą sobie przyswoić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group