Czytających: 5523

Wałbrzych, OSiR: RC: Mazurzy wrócili na fotel lidera

Wtorek, 24 listopada 2009, 10:30
Aktualizacja: 11:07
Mecz godny lidera i wicelidera obejrzeli wczoraj kibice w hali wałbrzyskiego OSiR–u. ZRB Mazur po dramatycznej końcówce pokonało Victorię 2:1. Tym samym mistrz poprzedniego sezonu awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Po 15 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dopiero po zmianie stron pierwszego gola dla ZRB zdobył Kopernicki. W 23 minucie było już 2:0 po bramce Moszyka. Victoria pomimo, iż grała bardzo dobrze, nie potrafiła wykorzystać nadarzających się sytuacji, aż do 28 minuty, kiedy to do siatki trafił Rogowski. W ciągu kolejnych 100 sekund wynik jednak się nie zmienił i to ZRB zdobyło 3 punkty.

Po pierwszych meczach wydawało się, że PapTrans Willis będzie grało o środek tabeli. Po dwóch ostatnich kolejkach widać, że willisi zamierzają włączyć się do walki o tytuł mistrza sezonu. W poprzednim tygodniu z ekipą tą przegrało ZRB Mazur, teraz przyszła pora na Trans-Tatrę. Niezawodny Witek dał prowadzenie 3:2 PapTransowi, a na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu przeciwników dobił Grzegorz Michalak i tym samym wicelider po IV kolejkach Trans-Tatra przegrał z PapTransem Willis 2:4.

W pozostałych meczach Rewel pokonał Tesco 4:3, a Zebra przegrała z Faurecią 3:8. Niestety po raz kolejny doczekaliśmy się zmian w Ronal Cup Ekstralidze. Z rozgrywek po trzech drastycznych porażkach wycofała się ekipa Edenu Mieroszów. Wyniki spotkań z udziałem tego zespołu zostały anulowane.