Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3762
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Reagują na potrzeby

Piątek, 11 grudnia 2020, 8:35
Aktualizacja: 9:37
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Reagują na potrzeby
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Wczoraj p.f. Burmistrz Miasta Boguszowa–Gorc Krzysztof Kumorek odbył spotkanie, którego tematem była poprawa usług świadczonych dla mieszkańców Gminy w zakresie pomocy społecznej oraz pomocy dla osób niepełnosprawnych.

Wspólnie z Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Pełnomocnikiem ds. Rozwoju Gminy i Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Koordynatorem ds. dostępności omówione zostały plany działań na najbliższe miesiące. Zespół przygotowuje wnioski, aby ubiegać się o środki w ramach konkursów ogłoszonych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:
- "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2021
- "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021
do których nabór trwa do 31 grudnia 2021 roku.

Realizowany obecnie projekt w zakresie funkcjonowania asystentów osób niepełnosprawnych cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a potrzeby jego rozwoju i kontynuacji są ciągle zgłaszane przez naszych mieszkańców.

Podczas spotkania omówiono również projekt przebudowy budynku na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej oraz koncepcje lokalizacji. Przypominamy, że na ten cel Gminie Boguszów-Gorce przyznano 3,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowa siedziba OPS pozwoli na dogodniejszy dostęp do usług w zakresie pomocy społecznej, przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także poprawę warunków pracy dla pracowników OPS.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
5
63%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group