Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2288
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Reaktywacja Ogródka Jordanowskiego przy ul.Dunikowskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 3 sierpnia 2013, 17:13
Aktualizacja: Niedziela, 4 sierpnia 2013, 20:43
Autor: Michalina
Fot. Michalina
2 sierpnia, w piątek, do użytku oddany został reaktywowany ogródek jordanowski przy ulicy Dunikowskiego na Piaskowej Górze. Miał tam miejsce czyn społeczny– wałbrzyszanie posprzątali teren tak, aby mogły z niego korzystać dzieci, a następnie odbyło się tam wiele zabaw, konkursów i gier sportowych przeznaczonych dla najmłodszych.

Inicjatywa została przeprowadzona przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury, a cały projekt remontu ogródka zorganizowany był przez radną Danutę Marosz, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, Centrum Aktywności Lokalnej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz przy pomocy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Od godziny 11 do 15 można było przyjść na plac, skorzystać z udostępnionego przez ZDKiUM sprzętu i uczestniczyć w porządkowaniu terenu- udział w sprzątaniu wzięły dzieci, ich rodzice oraz przybyli seniorzy. W tym czasie trwały również organizowane przez instruktorów WOK konkurencje sportowe, zabawy i wspólne animacje. Rodzice mogli zostawić dzieci, aby wzięły udział w nich udział i pomóc w tym czasie w sprzątaniu.

Przez cały czas trwania czynu społecznego przewinęło się w ogródku jordanowskim bardzo dużo osób- w większości byli to uczestnicy „Wakacji z WOK”, ale także mieszkańcy Piaskowej Góry i okolicznych dzielnic.

-Chcemy pokazać mieszkańcom Piaskowej Góry tę przestrzeń i zachęcić ich do podejmowania różnych inicjatyw społecznych w tym miejscu- wyjaśniał Rafał Ślipek z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury opowiadając o planach WOK związanych ze skwerem.

Remont ogródka przy ulicy Dunikowskiego rozpoczął się w marcu- to wtedy wyburzony został budynek dawnej świetlicy środowiskowej i powstało miejsce na plac zabaw. Sprzęty do zabawy i ławki postawił ZDKiUM. Niestety, z powodu niesprzyjających warunków pogodowych proces remontu się przedłużał. Ważne jednak, że ostatecznie został sfinalizowany- teraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury zajmie się organizacją różnego rodzaju przedsięwzięć w tym miejscu. Przez cały sierpień w godzinach porannych dzieci będą się tam bawić pod okiem instruktorów z WOK, a popołudniami będzie tam obecny animator z Centrum Aktywności Lokalnej.

Tym sposobem Piaskowa Góra zyskała nowy skwer, dzieci kolejne przyjazne miejsce do zabawy, a wałbrzyskie instytucje przestrzeń do działań kulturalnych i inicjatyw lokalnych.

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~lucha1 3-08-2013 9:48
Czyn społeczny. Bardzo dobrze. Brawo.Tylko w ten sposób doceni się wartosć, jaką mamy.
~Wałbrzych 3-08-2013 10:12
Cieszy mnie taka akcja że mieszkańcy sami zaczynają dbać o miasto WIELKIE BRAWA DLA TYCH LUDZI
~księgowy 3-08-2013 10:34
A był też gospodarz domu z zeszytem do zapisywania uczestników czynu społecznego?
~ao 3-08-2013 10:44
brawa dla zaangażowanych ludzi, ale wstyd, zeby w takim mieście nie było prawdziwego placu zabaw, reaktywują co? 2 huśtawki i piaskownice? kpina z ludzi! .................
~do ao 3-08-2013 12:13
Place zabaw są ale jest ich mało więc nie siej propagandy że nie ma
~księgowy 3-08-2013 13:00
Ogłoście w ogródku eksteretorialny PRL z jego wszystkimi przymiotami jak ORMO i czyny społeczne,jeśli wam to odpowiada.Tylko nie zmuszajcie do tego innych, bo mnie czyny społeczne brzydzą, od lat jeszcze 80-tych ubiegłego stulecia.
~do księgowego 3-08-2013 20:09
Nikt nikogo nie zmusza ludzie sami się zgłosili a tobie żal tyłek ściska że coraz lepiej jest w mieście że ludzie się organizują i za jakiś czas będzie tu się żyło bardzo dobrze.
~Kuesnacht 3-08-2013 22:23
Tak, tak będzie się żyło bardzo dobrze! Polska będzie rosła w siłę a ludziom będzie żyło się dostatniej! Panie księgowy tak trzymać:)!
~Obywatel 3-08-2013 22:37
Fajnie, że realizują postulat Stowarzyszenia Nowoczesny Wałbrzych zgłaszany publicznie ponad dwa lata temu. Lepiej późno, niż wcale.
~księgowy 3-08-2013 22:38
Ohohoho, ale się ubawiłem, "coraz lepiej jest w mieście", hehehe ! Ostatnio kumpel pracujący jako urzędol zalał się z żalu i niemocy , choć w kółko powtarzał; "zmienia się na lepsze" albo "ja jestem optymistą". Pił tym razem za moje, bo nawet pensje urzędoli stoją w miejscu, a jedzonko i czynsze z energią pofrunęły do góry.Nie ludzie się organizują tylko ledwo zipiące miasto sięga po stare wypróbowane metody organizacji i motywacji służace do sięgania do darmowej siły roboczej. Gdyby w mieście było dobrze to porządkami zajmowali by się spece od porządków, a budowlanką budowlańcy a nie przygodna menażeria. Takie same kity wciskały komuchy w latach 70-80, w kółko"bedzie lepiej i rozkwita" Na medialnej kroplówce daleko nie zajedziecie,ech kombinatorzy...
~golonka z mydła 3-08-2013 23:45
Żądam odbudowania rakiety!
~ 4-08-2013 8:47
nikt nikogo nie zmusza do niczego. Jesli ktoś wyszedł z inicjatywą uporządkowania terenu na rzecz dzieci to takie "wpisy" o zabarwieniu politycznym są śmieszne. Same dzieci porządkowały teren z ochotą,nikt im nie kazał / gdyby byl to rok szkolny,to księgowy napisal, że szkola kazała i będą oceny a tak pstryczek w nos ! A co te maluchy wiedzą o ścierający opcjach politycznych. Chcą się bawić na placu w pobliżu miejsca zamieszkania też im zabronicie? Nie ma na świecie takiego miasta, które zrobi wszystko z budżetu bez inicjatywy i zaangażowania spoleczności lokalnej. co niektórym tu piszącym nikt nigdy nie dogodzi. Ośmieszyć, wyszydzić każdą najdrobniejszą inicjatywę i wolontariat to jedyny cel...dołożyć do tego inwektywy to zwycięstwo ! Gratuluję takiej postawy!
~obywatel 4-08-2013 10:11
a kiedy będzie reaktywacja cyklodromu przy ul.Kolejowej, obwodnicy już nie będzie, jest koncepcja przez Konradów, więc niech dzieci zdobywają umiejętnosci jazdy na rowerze i karty rowerowe zamiast dzikiego parkingu.Wizerunek wjazdu do reaktywowanego centrum miasta polepszy się.
~do Księgowy 4-08-2013 10:37
Dokładnie ludzie sami chcieli i to zrobili i bardzo dobrze a Księgowy to taki troll polityczny. Jemu marzy się zostać prywaciażem drzew w Szczawnie hehe.
~meksyk 4-08-2013 11:11
"ksiegowy" znowu wyrażasz swoje chore poglądy i pesudo mądrości? Nie ma znaczenia kto i jak, tylko dlaczego. Oczywiście, że miasto powinno zadbać o poprawę sytuacji w kwestii placów zabaw. Przypominam Ci jednak, że to po 89 roku zaprzestano inwestować w place zabaw i ich doposażanie. Mieszanie do placu zabaw głupkowatych argumentów w stylu ORMO czy innych takich rzeczy jest prostactwem z twojej strony. To nie jest zaskoczeniem,. Jesteś prostakiem, byłeś i będziesz panie "hmmm" czy "księgowy" czy jak się tam znowu nazwiesz.
~księgowy 4-08-2013 11:30
Czuję się zobowiązany do dezaprobaty tzw.czynu społecznego szczególnie w wykonaniu dzieci, co wydaje mi się szczególnie obrzydliwe, ponieważ dobrze pamiętam jak mnie z rówieśnikami zapędzano do przymusowych robót w ramach godzin lekcyjnych - większośc miała gdzieś te czyny społeczne i w jej ramach robiliśmy dywersje; np.śmieci zebrane z jednego trawnika wywalaliśmy, tak aby nauczycielka nie widziała,na inny trawnik, mimo naszych 9-10 lat to już mieliśmy z tego pompę i wiedzieliśmy swoje. Napisałem że dla mnie obrzydliwe jest angażownie dzieci ponieważ wykorzystuje się w ten sposób ich naturalną naiwność, na pewno nie uczy się ich w ten sposób dobrej jakości pracy i zależności między wkładem pracy a wynagrodzeniem, tylko miesza w głowach przygłupimi, czerwonymi ideami np.wolontariatu.
~react 4-08-2013 11:33
wszystko w porzo, ale jakby tak raz na jakiś czas ktoś się poczuł i coś zrobił (mały drobiazg), to może nie trzeba by wielkiego czynu społecznego czy wysiłku i ogródek był by działał nieprzerwanie od lat... zobaczymy czy za 10 lat sie historia nie powtórzy...
~księgowy 4-08-2013 11:38
Aha, i nie piszcie głupot o spontanicznym czynie dzieci i mieszkańców, przecież wyraznie napisano że "Inicjatywa została przeprowadzona przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury", mają tam dobrych speców od wpływania na ludzi , szczególnie dzieci. Jeszcze coś; w krajach anglosaskich przykładowo mają inną alternatywę wakacyjna dla dzieci; normą tam jest że sprzedają one np.oranżadę czy niepotrzebne rzeczy przed domem albo wykonują drobne, oczywiście odpłatne prace dla sąsiadów. Efekt jest taki że wcześnie się uczą efektywności i uczciwości w pracy a u nas mamy legiony oferm życiowych pozostających do 30stki na garnuszku państwa i rodziców, u nas oczywiście podniesiono by klangor że dzieci nie powinny pracować albo nasłano by na rodziców Policję Skarbową. Dla mnie powyższe inicjatywy są chore i tyle.
~Prawnik 4-08-2013 14:09
Do Pana Księgowego Ja bym na Pana miejscu uważał, co Pan pisze, w niektórych przypadkach narusza Pan pewne normy, które mogą skutkować pozwem do sądu, ze strony osób trzecich, co wiąże się z nałożeniem na Pana kary. Od pewnego momentu, obserwuję Pana wpisy i stwierdzam, że mogą być wykorzystane do wszczęcia postępowania.
~księgowy 4-08-2013 15:09
To ja jestem prawdziwy księgowy. Ten wyżej to łajza i pętak, który kala dobre imię księgowych. ....... i tyle w temacie.
~Przybysz 4-08-2013 17:17
Do Prawnika- jakie normy narusza księgowy, aż jestem ciekawy? Proszę o podanie tych norm. Chętnie się dokształcę. Ja mogę powiedzieć jedynie, że opinie wyrażane przez księgowego sa NIEWYGODNE, mogą być uznane za niepoprawne politycznie. Niezgodne z normami, ale normami kultury są wpisy wielu innych internautów panie Prawniku! Oczywiście jestem świadom tego, że w naszej ukochanej Polsce nie ma wolności słowa (to tak na marginesie).
~ 4-08-2013 17:21
UUUUU! Straszą na wałbrzyszku!
~księgowy 4-08-2013 19:57
Normy politpoprawności są naruszane przeze mnie z premedytacją co oczywiście kłuje w oczy ratuszowych i inne miernoty pragnące spokoju na swoich ciepłych posadkach.Spokojnie, analogiczne pozwy są stosowane wobec słynnego "łowcy fotoradarów", miał już ich około 10-ciu, wszystkie co do jednego były tak bzdurnie uzasadnione że "łowca" nie potrzebował obrońcy by wszystkie wygrał, to samo było z nieco już zapomnianą blogerką nick "Kataryna". W każdym przypadku te sprawy miały efekt przeciwny czyli kompromitację strony pozywającej, zazwyczaj jakiegoś urzędola z przerośniętą ambicją włażenia w de... grubszym bonzom. Znam prawo i w jakich granicach mogę wykorzystywać wolność poglądów i słowa, z czego nie zrezygnuję bo nie uśmiecha mi się żyć w tak zaszambionym i niemrawym otoczeniu.
~Przybysz 4-08-2013 22:29
Ponawiam pytanie do prawnika: jakie to normy i w jakich przypadkach naruszone zostały przez księgowego?
~77 5-08-2013 8:53
Faktycznie wyczyn he he - dbanie o place zabaw infrastrukturę itp. nie jest niczym nadzwyczajnym - toć płacimy podatki - niewolnicze.
~word 8-08-2013 20:40
CYKLODROM na ul.Kolejowej jest bardzo ważny dla wychowywania z ruchu drogowego i to trzeba uporządkować!!!
~:/ 9-08-2013 17:24
Powiało komuną...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group