Czytających: 4175

Stare Bogaczowice: Reaktywowali klub

Sobota, 28 maja 2016, 14:10
Przy wsparciu władz Gminy Stare Bogaczowice, szkoły oraz rodziców, został reaktywowany w 2015 roku klub Luks Lider MTB.

Po odejściu niektórych zawodników, Lider z nowymi władzami rozpoczął nabór oraz przygotowania do nowego sezonu 2016.

Radzikowski Maciej uczeń Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach reprezentował Gminę i Szkołę w Mistrzostwach Wałbrzycha w kolarstwie szkół podstawowych i Małych Grodów Piastowskich pod patronatem Miasta Wałbrzycha – zajął I miejsce, za które otrzymał Puchar z rąk prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Nasi zawodnicy wzięli udział w Pucharze Polski MTB w Białej, na bardzo ciężkim terenie punktowała Jaroszewicz Samanta , a 3. miejsce w swojej kategorii zajął Maciej Radzikowski. Następnego dnia nasi zawodnicy rozpoczęli rywalizacje w Pucharze Strefy Sudety MTB. Maraton składa się z kilku etapów. Cykl rozpoczęto w Głuszycy, gdzie na starcie stanęło ponad 300 zawodników. Nasi podopieczni wystartowali na dystansie MINI- 25 km i wypadli rewelacyjnie. W kategorii K-20 kobiet Gawrońska Wiktoria zajęła 4. miejsce. a tuż za nią na 5. miejscu finiszowała Jaroszewicz Samanta. Wśród chłopców M-20 na 6. miejscu uplasował się Podkówka Jakub , a na 7. miejscu najmłodszy zawodnik maratonu Radzikowski Maciej. Nie zapominamy też o najmłodszych zawodnikach klubu – Maksymilian Kamiński, Kusiak Dawid, Ilski Szymon, Maryniak Maciej, Giedziun Wiktor, którzy dopiero zaczynają wielką przygodę z MTB i są po pierwszych zawodach z bardzo dobrymi wynikami.