Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rekordowe fundusze dla Dolnego Śląska

Wiadomości: REGION
Środa, 1 lutego 2017, 12:09
Aktualizacja: 12:14
Autor: red
Fot. red
Pracodawcy z Dolnego Śląska w tym roku otrzymają rekordowe fundusze na kursy, szkolenia i studia – słowem na rozwój swoich pracowników.

Właśnie podzielono 12,08 mln zł w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, które trafiły do każdego z dolnośląskich powiatów. To prawie 1,2 mln zł więcej niż przed rokiem. Krajowy Fundusz Szkoleniowy to specjalny limit finansowy przeznaczony dla pracodawców na wsparcie kadr. To pracodawcy decydują na jakie kursy, szkolenia czy też studia wyślą swoich pracowników. A są to standardowe kursy językowe, obsługi maszyn i urządzeń, ale też np. kursy architektoniczne, czy też opiekuna w żłobkach.
– Maleje liczba bezrobotnych, a w ślad za tym rosną fundusze na wsparcie pracodawców, którzy chcą rozwijać swoje kadry. To dobra okazja do podnoszenia kwalifikacji własnego zespołu, ale też działanie antykryzysowe. Tym bardziej cieszy nas, że w 2017 r. dla dolnośląskich pracodawców przeznaczonych zostanie 12,08 mln zł. Przed rokiem było to 10,8 mln zł. Ale na tym nie koniec, bo do dyspozycji są jeszcze pieniądze z rezerwy. Dzięki temu powiatowe urzędy pracy w 2016 r. miały do dyspozycji 13,8 mln zł, z czego prawie 13 mln zł wykorzystały – wylicza Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W roku 2017 na wsparcie mogę liczyć przede wszystkim osoby zatrudnione w przetwórstwie przemysłowym, transporcie i gospodarce magazynowej, a także opiece zdrowotnej i pomocy społecznej. Pomoc trafi również do osób, które przez co najmniej 15 lat wykonują prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej. Istotne będą również zawody deficytowe. Więcej informacji pracodawcy mogą uzyskać w powiatowych urzędach pracy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~pytacz 1-02-2017 12:24
Czemu państwo zabiera i rozdaje a za ten proceder odlicza sobie opłaty manipulacyjne?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group