Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2608
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Relacje o poległych policjantach

Poniedziałek, 24 października 2016, 10:29
Aktualizacja: Wtorek, 25 października 2016, 15:45
Autor: red
Wałbrzych: Relacje o poległych policjantach
Fot. użyczone
W piątek 21 października w Galerii pod Atlantami gościliśmy na spotkaniu autorskim małżeńską parę dziennikarzy – Joannę i Rafała Pasztelańskich – autorów książki „Policjanci. Za cenę życia".

Książka jest zbiorem relacji o tragicznych faktach i dramatycznych okolicznościach śmierci policjantów, o losach ich bliskich, o pozostawionych kobietach - żonach, matkach, narzeczonych, siostrach, o osieroconych dzieciach, o przyjaciołach, którzy o nich pamiętają, o niesamowitych emocjach, jakie towarzyszyły i nadal towarzyszą po ich
stracie.

Jednym z bohaterów tej książki jest aspirant sztabowy Marek Dziakowicz - policjant z Wałbrzycha, który podczas swojego rodzinnego wyjazdu na urlop w lipcu 2015 roku, poświęcając swoje życie, uratował tonącego w
morzu młodego człowieka. W trakcie tego spotkania obecni na sali przyjaciele i współpracownicy bardzo ciepło i serdecznie go wspominali.

Autorzy książki opowiadali również o działalności Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Część dochodu ze sprzedaży tej książki zostanie przekazana na rzecz tej fundacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group