Dzierżoniów: Remis Górnika w pierwszym sparingu

Czwartek, 8 lipca 2010, 19:15
Aktualizacja: Piątek, 9 lipca 2010, 11:34
Pierwszy sparing wałbrzyszanie zagrali na remis
Piłkarze II–ligowego Górnika Wałbrzych rozegrali dziś w Dzierżoniowie pierwszy mecz sparingowy przed zbliżającym się sezonem. W starciu z OKS–em Olsztyn nasi zremisowali 1–1.

Trenerzy oby zespołów uzgodnili, że mecz zostanie rozegrany 3x30 minut. Obaj szkoleniowcy chcieli bowiem sprawdzić nowych testowanych zawodników i bliżej przyjrzeć się ich grze i przydatności do zespołów. Trener Robert Bubnowicz w wyjściowym składzie dał szansę zaistnieć kilku testowanym zawodnikom – Główce, Brezinie, Grossowi, Kłakowi, Kwitowi, Ondrejkovicowi i Witkowskiemu. Piłkarze, którzy decydowali o sile Górnika w III lidze zasiedli tym razem na ławce rezerwowych.

Pierwsze 30 minut to przewaga biało-niebieskich, ale nasi mimo kilku dogodnych sytuacji podbramkowych nie potrafili pokonać golkipera Olsztyna. Po grze obu drużyn było widać, że daleko im jeszcze do optymalnej dyspozycji. Drugie 30 minut wałbrzyszanie rozpoczęli bez zmian w składzie. Nasi szybko mogli wyjść na prowadzenie. Jednak strzał Józefa Kwita wylądował na poprzeczce. Później z minuty na minutę gra zaczęła się coraz bardziej wyrównywać, a do głosu zaczęli dochodzić piłkarze OKS-u. W 46. minucie pechowo w polu karnym interweniował Dariusz Michalak, który skierował piłkę do własnej bramki. Wałbrzyszanie dążyli do wyrównania, ale drugie 30 minut zakończyli bez zdobyczy.

Na III odsłonę trener Bubnowicz desygnował do gry znanych nam piłkarzy – Jaroszewskiego, Majkę, Morawskiego, Tobiasza, Janika i Moszyka. Górnik grał w tej części składnie i miał dość wyraźną przewagę. Wreszcie w78. minucie Moszyk dograł do Tobiasza, a ten oddał piłkę do Morawskiego, a popularny Maradona wyrównał stan meczu. Mimo jeszcze kilku okazji z obu stron mecz zakończył się remisem.

Wałbrzyszanie zaprezentowali się z niezłej strony. Wprawdzie o testowanych piłkarzach jeszcze za wiele powiedzieć nie można, ale trener Bubnowicz chociaż z niektórych może mieć w przyszłości sporo korzyści. Następny mecz sparingowy wałbrzyszanie rozegrają w najbliższą sobotę w Czechach z II-ligowymi Hlavicami.

Górnik Wałbrzych – OKS Olsztyn 1-1 (0-0, 0-1, 1-0)

Górnik: Główka – D.Michalak, Brzezina, Łaski, Gross – Kłak, Rytko, Zinke, Kwit – Ondrejkovic, Witkowski oraz Jaroszewski, Majka, Tobiasz, Morawski, Janik, Moszyk