Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3595
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Remont dróg w Jedlinie–Zdroju zakończony

Wtorek, 25 grudnia 2018, 6:31
Aktualizacja: 9:50
Autor: UM Jedlina–Zdrój
REGION, Jedlina-Zdrój: Remont dróg w Jedlinie–Zdroju zakończony
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Zakończył się remont kilku ważnych odcinków dróg w Jedlinie–Zdroju. Prace prowadzone były w ramach projektu o nazwie "Przebudowa dróg gminnych: ul. Łąkowa, zjazd do tartaku, ul. Zbigniewa Herberta, ul. Górnicza, ul. Wałbrzyska w Jedlinie–Zdroju".

Celem prowadzonych prac była poprawa komunikacji do miejsc będących centrami społeczno-kulturalnymi, zlokalizowanych w poszczególnych częściach Jedliny-Zdroju, a także ułatwienie korzystania z infrastruktury miejskiej mieszkańcom Jedliny-Zdroju poprzez podniesienie standardów dróg. Efektem prac jest poprawa bezpieczeństwa i upłynnienie ruchu w kluczowych punktach miejscowości, a także ułatwienie dostępu do obiektów użyteczności publicznej, takich jak na przykład szkoły czy centra przesiadkowe.

Istotna jest również poprawa dostępności do oferty usług turystycznych, skierowanych do odwiedzających Jedlinę-Zdrój turystów i kuracjuszy oraz zwiększenie potencjału turystycznego miasta. Zadanie realizowane było w ramach dofinansowania z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie w formie dotacji pochodziło z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wartość całego zadania wyniosła 1 093 038,01 zł., natomiast kwota udzielonej dotacji wyniosła 788 436 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group