Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5199
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remont przedwojennej willi

Sobota, 26 lutego 2022, 10:35
Aktualizacja: 10:54
Autor: PAW
Wałbrzych: Remont przedwojennej willi
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Trwa gruntowna modernizacja budynku przy ulicy Matejki 5.
- W zabytkowej willi dra Issmera, wykorzystywanej kiedyś przez Straż Pożarną, powstanie nowoczesne centrum spotkań. Koszt remontu to ponad 9 mln zł, a jego planowe zakończenie to jesień tego roku - informuje prezydent Roman Szełemej.

Prezydent podkreśla, że projekt jest realizowany w ramach programu "Modernizacja naszego miasta. Wałbrzych od nowa". Akurat w Śródmieściu, o którym mowa, polega to na modernizacji, odnowieniu starych kamienic, budynków, które jeszcze do niedawna straszyły swoim wyglądem, a niektóre z nich były opustoszałe. Budynek przy Matejki 5 od momentu opuszczenia go przez wałbrzyską Straż Pożarną, stał właśnie pusty. To przedwojenna willa zabytkowa, której remontu podjęła się nasza rodzima firma. Prace trwają od kilku miesięcy i potrwają jeszcze kolejnych kilka. W tym obiekcie po remoncie znajdzie miejsce kilka instytucji - będzie tu centrum aktywności lokalnej, centrum aktywności rekreacyjnej, bo powstanie boisko dla dzieci, plac zabaw, ale miejsce tu znajdą również organizacje pozarządowe i kulturalne, które w tych pięknych wnętrzach mają znaleźć swój kąt.

- Mamy na to zadanie dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To niej łatwa budowa, jest prowadzona pod nadzorem Konserwatora Zabytków - kontynuuje prezydent. - W trakcie prac odkryto nowe malowidła ścienne, które trzeba będzie poddać renowacji. To wartościowe odkrycie, ale wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group