Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Remont zatwierdzony

Piątek, 28 lutego 2020, 9:31
Aktualizacja: Sobota, 29 lutego 2020, 9:08
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Remont zatwierdzony
Fot. użyczone
Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Rada Powiatu Wałbrzyskiego na posiedzeniu w dniu 27 lutego podjęła decyzję o zabezpieczeniu kwoty 1.700.000 zł i wprowadzeniu do budżetu na 2020r nowego zadania inwestycyjnego: MODERNIZACJA DROGI POWIATOWEJ UNISŁAW ŚLĄSKI – GŁUSZYCA ETAP 1.

W ramach zadania w trybie zaprojektuj i wybuduj planuje się wykonanie nowej nawierzchni i poboczy, oczyszczenie rowów oraz wymianę wszystkich przepustów na odcinku 2,6 km pomiędzy Unisławiem Śląskim a Rybnicą Leśną. Wykonanie ścinki poboczy oraz oczyszczenie rowów wraz z wymianą przepustów oraz wykonanie nowej nawierzchni w ilość 1500m/kw na odcinku Rybnica Leśna - Głuszyca.
- My zawsze dotrzymujemy słowa. Mały Powiat Wałbrzyski rozpoczyna remont jednej z najgorszych dróg (wojewódzkich była DW 380) i w przeciwieństwie do Zarządu Województwa dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Dodatkowo zostały zabezpieczone środki w kwocie 50.000zł na naprawy cząstkowe nawierzchni jezdni oraz kwota 200.000 zł na koszta sądowe przeciwko Marszałkowi Województwa. My nie obiecujemy my realizujemy - mówi starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Projekt uchwały przeszedł jednogłośnie, choć wcześniej opozycja miała wątpliwości co do zasadności wchodzenia w spór z Zarządem Województwa.
- Nie rozumiem czemu ma służyć spór z Zarządem Województwa. Nie wiadomo czy wygramy czy przegramy, a mimo to przeznaczamy na to środki publiczne - mówi radny Jarosław Buzarewicz. - Remont jest jak najbardziej zasadny, ale nie ma naszej zgody na to, by 200 tys. zł wydać na wojenkę starosty z Zarządem Województwa - dodaje radny Kamil Orpel. - Obawiam się, że prawomocny wyrok zapadnie za kilka lat i nie będzie dla nas korzystny.

Starosta stoi jednak przy zdaniu, że Zarząd Powiatu powinien starać się odzyskać 3 miliony złotych, bo na tyle wyceniono remont tej drogi.
- Te pieniądze się powiatowi należą. Nie możemy darować 3 milionów złotych, nawet jeśli to ma potrwać kilka lat. Sądy są po to, by takie kwestie rozstrzygać - mówi starosta.

Twoja reakcja na artykuł?

15
68%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
9%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group