Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remonty budynków policyjnych

Piątek, 25 lipca 2014, 15:30
Aktualizacja: Sobota, 26 lipca 2014, 8:03
Autor: red.
Wałbrzych: Remonty budynków policyjnych
Fot. Robert Bajek
Trwają prace remontowe znajdujących się na terenie Wałbrzycha budynków należących do Policji. Głównie chodzi o budynek Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Mazowieckiej i o II Komisariat Policji, mieszczący się przy ulicy Psie Pole.

Środki na remonty, standaryzację i modernizację pozyskiwane są zarówno z Komendy Głównej Policji jak i z Gminy Wałbrzych. Celem prac jest zarówno poprawienie warunków przyjmowania petentów jak i warunków pracy policjantów, oraz to, żeby w każdej jednostce warunki te były takie same.

Remont II Komisariatu Policji trwa już od przeszło roku. Poza standardowymi pracami poprawiającymi funkcjonalność i wygląd obiektu, poza termomodernizacją została tam też zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych. Prace prowadzone w budynku Komendy Miejskiej związane są z modernizacją i standaryzacją obiektu. Należy podkreślić, że tu żadne remonty od dłuższego czasu nie były przeprowadzane. Obecnie wymieniona została cała stolarka okienna, budynek od strony dziedzińca zostanie ocieplony i pomalowany, będą też nowe garaże. Zewnętrzne ściany budynku nie zostaną ocieplone, ponieważ Konserwator Zabytków nie wyraził zgodny na tego typu prace, a jedynie na odświeżenie elewacji. Remont obejmie również korytarze.

Zupełnie nowe oblicze zyska natomiast I Komisariat, znajdujący się przy ulicy Wrocławskiej. W wyniku konkursu został już wyłoniony projekt odnowionego budynku i w chwili obecnej trwają prace związane z jego dostosowaniem. Nowoczesny Komisariat swoim zasięgiem obejmował będzie takie dzielnice jak Podzamcze, Piaskowa Góra, Biały Kamień a także Szczawno-Zdrój. Nie wiadomo jednak kiedy rozpocznie się przebudowa tej jednostki. Zależy to od środków, które uda się na ten cel pozyskać.

Zdjęcia wewnątrz budynku przedstawiają zakończoną już modernizację Komisariatu II i pochodzą ze źródeł KMP Wałbrzych.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group