Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2105
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Retro przewodnik po Szczawnie–Zdroju wkrótce do nabycia

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Piątek, 1 grudnia 2017, 14:16
Autor: red
Fot. organizatorzy
Opracowanie i wydruk przewodnika przybliżającego historię szczawieńskich ulic i kamienic oraz spacer historyczny z przewodnikiem w ręku to planowane rezultaty projektu na realizację którego pieniądze pozyskały osoby działające na rzecz Szczawna– Zdroju w ramach konkursu zorganizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

- Wrocław ma krasnale, my mamy zabytkowe kamienice z wyjątkową historią. Warto odwiedzać i zwiedzać Szczawno-Zdrój – mówią realizatorzy nowego projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z funduszu małych grantów.

Nieformalna grupa Regionaliści właśnie rozpoczyna pracę nad realizacją swojego przedsięwzięcia. W grupie tej pracują osoby, które na co dzień związane są ze stowarzyszeniem Kocham Szczawno-Zdrój. Jedną z autorek projektu jest Olga Soszyńska, mieszkanka naszej gminy.
– Retro gmina to hasło przewodnie naszych działań – mówi Arkadiusz Czocher, prezes stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój. - W historii naszej gminy widzimy wielki potencjał turystyczny i chcemy w oparciu o tę historię budować produkty turystyczne – dodaje Piotr Cugowski.

Retro przewodnik po szczawieńskich kamienicach ma być jednym z takich turystycznych produktów.
– Długo szukaliśmy pomysłu. Teraz rozpoczynamy jego realizację i będzie to pierwszy krok do zbudowania nowego produktu turystycznego w Szczawnie-Zdroju- szlaku zabytkowych wilii i kamienic - mówi Olga Soszyńska, współautorka projektu.

W jego ramach opracowany zostanie podręczny przewodnik wraz z mapą trasy turystycznej wśród starych, szczawieńskich ulic. Projekt przewiduje także organizację już w grudniu warsztatów tematycznych w formie spaceru historycznego.
- Do spaceru historycznego po tej trasie zaprosimy mieszkańców, turystów i kuracjuszy – mówi Olga Soszyńska. - Na razie trwają prace edytorskie i merytoryczne nad opracowaniem i produkcją kieszonkowego przewodnika. Planowany nakład przewodnika wynosi 1000 egzemplarzy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group