Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4456
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Rewitalizacja na Piastowskiej

Wtorek, 21 marca 2023, 10:34
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Rewitalizacja na Piastowskiej
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Gmina Jedlina–Zdrój realizuje inwestycję pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej – teren przy ul. Piastowskiej 16 w Jedlinie–Zdroju”.

Gmina Jedlina-Zdrój realizuje inwestycję pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej - teren przy ul. Piastowskiej 16 w Jedlinie-Zdroju”. Inwestycja będzie obejmowała ścieżki piesze, montaż ławek i koszy na odpady, budowę placu zabaw wraz z niskim ogrodzeniem, zieleń - nasadzenia na terenie działek nr 249/1 i 249/5 (obręb Jedlina-Zdrój). Na w/w terenie znajdzie się huśtawka 2-osobowa, piaskownica, rama do wspinaczki z siecią, dwa stoły do gry w szachy. Dofinansowanie, jakie gmina pozyskała na ten cel, to 140 tys. 879 zł.

Zadanie realizowane jest w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” i dotyczy działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie „Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”.

Efektem realizacji operacji będzie zagospodarowana przestrzeń tworząc tzw. „park kieszonkowy”, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli wypoczywać w otoczeniu zieleni. Przyczyni się to do realizacji celu operacji tj. do utworzenia obszaru z zadbaną przestrzenią publiczną o sprawnej infrastrukturze turystycznej, rekreacyjnej i społecznej.

Planowane zakończenie inwestycji to II kwartał 2023 r.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
4
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group