Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3251
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Robotyka to przyszłość

Wtorek, 14 maja 2024, 9:24
Aktualizacja: 12:15
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Robotyka to przyszłość
Fot. organizatorzy
Dzieci korzystające z zajęć organizowanych przez Bibliotekę +Centrum Kultury w Czarnym Borze nie mogą narzekać na nudę. Warsztaty teatralne, zajęcia wokalne, taneczne, spotkania czytelnicze, a od marca także bardzo modna ostatnio – robotyka z programowaniem!

Klocki LEGO Mindstorms i weDo2.0 do tego tablet, zwinne rączki, nieco wyobraźni, umiejętności manipulacyjnych i roboty idą w ruch! Najlepsza z możliwych, edukacja przez zabawę.  Zajęcia prowadzą doświadczenie edukatorzy z TwojRobot.pl więc o nudzie nie może być mowy!

Warsztaty z robotyki realizowane są w ramach projektu „Świetlicowo zaprogramowani” dofinansowanego ze środków Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park. Jak mówi Katarzyna Bernaś – dyrektor B+CK: 

- „Projekt Świetlicowo zaprogramowani” to cykl warsztatów i zajęć kreatywnych w oparciu o nauki ścisłe, informatykę, robotykę i multimedia skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W ramach zadania realizowane są warsztaty z robotyki (podczas zajęć młodzi adepci informatyki zgłębiają wiedzę o kodowaniu, uczą się tworzyć gry, programować roboty, a nade wszystko rozwijają logiczne i kreatywne myślenie) oraz warsztaty z animacji poklatkowej (uczestnicy poznają możliwości własnoręcznego realizowania filmów animowanych metodą poklatkową oraz dowiedzą się jak w sposób kreatywny i wartościowy wykorzystać możliwości smratfona). Program realizowany będzie do listopada 2024 r. w B+CK oraz na świetlicach wiejskich.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest Park – Partnerowi Strategicznemu Projektu za dofinansowanie zadania.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group