Piątek, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4581
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Roman Jacek Radomski ze Starej Kopalni odnosi się do zarzutów radnych PiS–u

Piątek, 20 czerwca 2014, 13:01
Aktualizacja: 18:22
Autor: PAW
Wałbrzych: Roman Jacek Radomski ze Starej Kopalni odnosi się do zarzutów radnych PiS–u
Fot. archiwum
Kilka dni temu radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości – Giovanni Roman, Beata Mucha oraz Cezary Kuriata – wystosowali list otwarty do mieszkańców Wałbrzycha, w którym poruszyli m.in. kwestię niegospodarności, do jakiej miało dojść w Parku Wielokulturowym Stara Kopalnia. Dziś prezentujemy stanowisko Romana Jacka Radomskiego, pełniącego obowiązki kierownika Działu Przemysłu i Techniki.

Przypomnijmy, że w swoim liście radni PiS-u pisali: „...Jesteśmy również zaniepokojeni jakością wykonywanych inwestycji, jak również sposobem wyłaniania wykonawców i końcowymi kosztami ukończonych inwestycji, które według naszej wiedzy winny być o wiele niższe. Jednym z przykładów takiej niegospodarności jest szumnie odwiedzana i stawiana za wzór przez Premiera RP Donalda Tuska i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego - „Stara Kopalnia”, gdzie dochodziło do dewastacji powierzanego mienia określanego przez dyrekcję „Starej Kopalni” jako „bezcenne formy niezbędne do uruchomienia Centrum Ceramiki”. Jak były bezcenne można się przekonać na załączonym materiale zdjęciowym. Obawiamy się, że nie jest to przypadek odosobniony…..

Oto, co powiedział nam Roman Jacek Radomski:
- Materiały do wyrobu ceramiki są zewidencjonowane i pilnowane. Znaczna część materiałów do wytwarzania ceramiki to materiały nietrwałe i ulegają one destrukcji z różnych powodów. Gipsowe elementy ulegają zniszczeniu poprzez zużycie, czy uszkodzenia mechaniczne. Bardzo mocno identyfikuję się z Wałbrzychem i zależy mi na sukcesie projektu, jakim jest Stara Kopalnia i o żadnej niegospodarności nie może być mowy – mówi Radomski.

Kierownik Działu Przemysłu i Techniki podkreśla, że powstające Europejskie Centrum Ceramiki Unikatowej to będzie obiekt jedyny w swoim rodzaju i unikatowy na skalę europejską.
- Dzięki bliskiej współpracy z byłymi właścicielami Fabryki Porcelany Wałbrzych - za darmo – podkreślam – za darmo - udało mi się pozyskać do tworzonego Centrum gipsowe formy robocze do wyrobu porcelany. Takie formy służą do produkcji 100 sztuk danego wzoru, a następnie są niszczone – tłumaczy Radomski. – Na kilkuset paletach znajduje się u nas około 20 tysięcy takich form. Jest to cały zasób produkcyjny po byłej Fabryce Porcelany Wałbrzych. Mamy ponadto tzw. „formy matki”, które są podstawą produkcji. W naszych zasobach są formy matki Fabryki Porcelany Wałbrzych od 1850 roku aż do zakończenia produkcji. Te formy matki zakupiliśmy za 45 tys. zł brutto, co biorąc pod uwagę ceny rynkowe, jest sumą bardzo niską. Formy te są skatalogowane i odpowiednio zabezpieczone. Wkładamy mnóstwo pracy i wysiłku, żeby Centrum Ceramiki było atrakcyjne dla wałbrzyszan i turystów. Autorów listu, radnych PiS-u, zapraszam do przyjścia do Starej Kopalni w dniu 26 czerwca do południa. Wtedy wszystko im zaprezentuję i objaśnię, jaką rolę ma spełniać to Centrum i zobaczą sami, że nie ma mowy o niegospodarności.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group