Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Roman Szełemej spotkał się z przedsiębiorcami

Sobota, 23 lipca 2016, 15:25
Aktualizacja: 15:36
Autor: red
Wałbrzych: Roman Szełemej spotkał się z przedsiębiorcami
Fot. użyczone
Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej oraz dyrektor IPAW, Bożena Dróżdż, byli gośćmi specjalnymi Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

Podczas spotkania oficjalnie przyjęto również zmiany w strukturze członkowskiej. Do grona organizacji pełnoprawnie dołączyło trzech przedsiębiorców, jeden natomiast wszedł w okres kandydacki.

Spotkanie odbyło się na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu i towarzyszyła mu dyskusja na temat historii i potrzeby powstania Rady Gospodarczej i Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Rozmowa toczyły się o perspektywach rozwoju regionu z uwzględnieniem zadań jakie stoją przed aglomeracją.
- Zaproszenie na spotkanie Prezydenta Romana Szełemeja jest spowodowane m. in. naszą troską o region i próbą wypracowania ewentualnie wspólnych pomysłów na działania o charakterze społecznym i biznesowym – wyjaśnia Andrzej Panas, prezes SPiKS.

Decyzja o przyjęciu w grono stowarzyszenia członków oraz kandydata tradycyjnie już została podjęta przez Klub 25. Jest to grono najstarszych stażem członków SPiKS. Na początku tworzyli go głównie członkowie – założyciele, z czasem gremium powiększało się o członków, którzy w sposób wzorcowy wypełniali swoje statutowe obowiązki.

Pełnoprawnie, w szeregi organizacji wstąpiło trzech kandydatów. Pierwszy z nich, Krzysztof Habowski, rozpoczynał swoją karierę jako programista, obecnie jest współwłaścicielem RST, prężnie rozwijającej się firmy zajmującej się projektowaniem i tworzeniem systemów informatycznych. Kolejny to Mariusz Lenkiewicz, współwłaściciel Pasol – Paco, rodzinnej firmy z długoletnią tradycją, prowadzącej sieć najbardziej rozpoznawalnych piekarni na Dolnym Śląsku, które to w swojej produkcji łączą tradycyjne receptury i naturalne składniki z nowoczesną technologią. Andrzej Litwińczuk to trzeci pełnoprawny członek Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Jest on największym w Polsce oraz jednym z największych w Europie producentów rzodkiewki gruntowej. Z pól w Słotwinie, o powierzchni 250 hektarów, jest w stanie wyprodukować 250 000 pęczków rzodkiewki dziennie. Ostatnim z nowych członków jest Tomasz Kotowski - dyrektor zarządzający spółki Krause, który od 2013 roku wzmacnia pozycję wiodącego producenta drabin i rusztowań w kraju. Klub 25 zdecydował również o przyjęciu nowego kandydata – to Marcin Żurakowski, właściciel firmy P.P.H.U. Żurmet, specjalizującej się w obróbce mechanicznej oraz wykonującej drobne konstrukcje spawane i skręcane ze stali zwykłych i nierdzewnych.
- Nie będę ukrywał że nadszedł czas na tzw. świeżą krew w stowarzyszeniu. Czas mija nieubłaganie - w tym roku już dwóch kolegów z racji wieku przeszło w stan senioralny.Tym samym ogromnie się cieszę, że w naszym stowarzyszeniu znaleźli się przedsiębiorcy z tak imponującymi sukcesami na koncie - dodaje Andrzej Panas.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group