Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5661
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rondo z nazwą

Wtorek, 12 listopada 2019, 9:48
Aktualizacja: Środa, 13 listopada 2019, 9:23
Autor: JAZ
Wałbrzych: Rondo z nazwą
Fot. JAZ
W Dniu Niepodległości odsłonięto w Wałbrzychu pamiątkową tablicę, noszącą nazwę ronda, które łączy ulice Kamieniecką, Noworudzką i Głuszycką. Rondo 100–lecia Niepodległości Polski – to nazwa symboliczna, ale jednocześnie dająca wyraz dbałości o wartości patriotyczne.

Uroczystości związane z odsłonięciem tablicy rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego, w trakcie którego podniesiono na maszt flagę narodową. Na miejscu zjawili się przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji miejskich oraz mieszkańcy. Robert Delegiewicz, jako Marszałek Józef Piłsudski, odczytał depeszę, która 16 listopada 1918 roku trafiła do wszystkich państw biorących udział w konflikcie zbrojnym I wojny światowej.

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej chwalił rondo, które stało się wizytówką miasta, bramą wjazdową do Wałbrzycha. Na jego powierzchni dołożone zostaną dodatkowe elementy w postaci kwiatów, trawy. Już teraz stoi tablica pamiątkowa, 18-metrowy maszt z flagą narodową o powierzchni aż 13 metrów kwadratowych. Zadowolenie wyraził również burmistrz Jedliny-Zdroju. Leszek Orpel cieszył się, że dzięki remontowi nowej drogi przy rondzie powstała także łącząca obie miejscowości ścieżka rowerowa.

Twoja reakcja na artykuł?

19
37%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
29
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group