Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3430
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rower bez barier na Podzamczu

Wtorek, 16 września 2014, 7:15
Aktualizacja: 12:09
Autor: red
Wałbrzych: Rower bez barier na Podzamczu
Fot. użyczone
19 września o godz. 10.00 odbędzie się akcja pod nazwą ROWER BEZ BARIER organizowana przez Fundację PRO BONUM przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wałbrzychu oraz Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.

Akcja skierowana jest głównie do dzieci niepełnosprawnych, które prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miały możliwości jeździć na rowerze. Specjalnie dla nich z Wrocławia sprowadzone zostaną rowery integracyjne dostosowane do różnych rodzajów niepełnosprawności.

O godz. 12.00 rowerzyści, mieszkańcy Podzamcza oraz młodzież wspólnie dokonają otwarcia ścieżki pieszo-rowerowej wokół Podzamcza.

Przypominamy, że 20 września w sobotę odbędą się uroczyste obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu. W akcji pod patronatem Prezydenta Romana Szełemeja mogą wziąć udział wszyscy chętni. O godz. 10.00 na wałbrzyskim Rynku odbędzie się zbiórka rowerzystów. Każdy otrzyma pamiątkową koszulkę. Następnie uczestnicy przejadą w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie: Rynek - ul. Kościuszki - Aleja Wyzwolenia - ul. Wysockiego - ul Andersa - ul. Ratuszowa - Aqua Zdrój.

Na terenie Aqua-Zdroju przewidziano wiele niespodzianek i konkursów. Poznamy zwycięzców konkursu plastycznego pn. "Bez spalin w Wałbrzychu- zielone miasto" i Konduktora "na medal”. Będzie można obejrzeć wystawę zdjęć Miłośników Komunikacji Miejskiej z Wałbrzycha „Komunikacja miejska w obiektywie”. Odbędą także się warsztaty bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym. Zaprezentowane zostaną rowery elektryczne.

Należy pamiętać, że kierowcy samochodów osobowych uczestniczący w akcji „Dzień bez samochodu” przypadający na 22 września, mogą w tym dniu korzystać bezpłatnie z komunikacji publicznej. Warunkiem jest okazanie konduktorowi ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość właściciela, współwłaściciela lub użytkownika pojazdu wpisanego do dowodu rejestracyjnego. Ponadto w Wałbrzychu od 1 maja br. wprowadzone zostały bezpłatne przejazdy komunikacją publiczną każdego pierwszego dnia miesiąca. Beneficjentami są także kierowcy samochodów osobowych.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group