Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rozmawiali o drodze S3

Niedziela, 24 kwietnia 2011, 14:42
Aktualizacja: 14:43
Autor: red
REGION: Rozmawiali o drodze S3
Fot. UMWD
Wicemarszałek Marek Łapiński spotkał się w Hradec Králové z hetmanem Kraju Kralovohradeckiego, Lubomírem Francem. Tematem spotkania była budowa dróg łączących Czechy z Polską w ramach Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego CETC – ROUTE65.

Wicemarszałek Marek Łapiński rozmawiał z hetmanem Lubomírem Francem na temat projektu połączenia dolnośląskiego odcinka drogi ekspresowej S3, która prowadzić będzie od Świnoujścia do granicy polsko-czeskiej w Lubawce, z czeską trasą ekspresową R11. Umowę w tej sprawie rząd Polski podpisał z władzami Republiki Czeskiej w marcu 2005 roku.

Budowaną przez Czechów drogą będzie można dojechać z centrum kraju do leżącego tuż przy granicy obu państw Královca. Trasa R11 ma być bowiem przedłużeniem autostrady D11, która prowadzi do Pragi. To sprawia, że drogę R11 będzie można połączyć z polską „ekspresówką” S3, tworząc dogodne połączenie międzynarodowe między oboma krajami, znacznie ułatwiające podróż z Dolnego Śląska do stolicy Czech. Takie połączenie otworzy przed Czechami i Polską nowe możliwości gospodarcze, a także turystyczne.

Więcej na temat projektu na stronie: CETC-ROUTE65: http://www.cetc.pl/

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group