Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4196
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozmawiano o handlu ludźmi

Wtorek, 14 marca 2023, 9:47
Aktualizacja: 9:48
Autor: red
Wałbrzych: Rozmawiano o handlu ludźmi
Fot. KMP Wałbrzych
Już teraz młodzi studenci planują, gdzie się udać, aby podczas wakacji zarobić trochę gotówki. Wyjazd za granicę daje taką szansę, ale wiąże się także z zagrożeniami, na które nie zawsze zwracają uwagę młodzi ludzie. Dlatego też w miniony piątek policjanci prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy odwiedzili siedzibę Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa, by spotkać się z żakami. Celem wizyty było przeprowadzenie kampanii informacyjnej dotyczącej tzw. handlu ludźmi.

W trakcie spotkania policjanci informowali studentów m.in. o zagrożeniach związanych z wakacyjną pracą zarobkową, podczas której wiele osób zostaje wykorzystanych przez nieuczciwych pracodawców. Przypominali, że przed wyjazdem każdy student powinien:

- zweryfikować pośrednika;
- czytać dokładnie dokumenty, które podpisuje;
- poinformować o wyjeździe osoby najbliższe, ustalić wspólne hasło i mieć z nimi stały kontakt, na wypadek gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości lub problemy;
- zapisać adres najbliższego konsula.

Mundurowi żakom zwracali również uwagę, iż problematyka handlu ludźmi nie jest związana tylko np. z przymusową pracą, ale także bardzo często z prostytucją, żebractwem oraz - w związku z częstym brakiem możliwości szybkiego powrotu do kraju - zmuszaniem do popełniania różnego rodzaju przestępstw. Każdy napotkany student otrzymał ulotkę zawierającą najważniejsze informację związane z tą problematyką.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group