Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 4755
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Różne spojrzenia na kobiecość

Czwartek, 24 lutego 2022, 8:36
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Różne spojrzenia na kobiecość
Fot. organizatorzy
„Forma a osobowość”, to tytuł nowej wystawy w Centrum Kultury w Jedlinie–Zdroju.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Ryszard Klimas, lokalny artysta-ceramik. Wernisaż odbędzie się w piątek (25 lutego 2022 r.) o godzinie 18.00. Uświetni go występ młodego, utalentowanego saksofonisty Macieja Henkla, który zaprezentuje między innymi „La vie en rose” Edith Piaf, „Autumn Leaves” Józefa Cosmy czy „My favourite things” Julie Andrews.

– Pomysł wystawy zrodził się z potrzeby uczczenia 10-lecia Art Café pod Pretekstem w Wałbrzychu. Stworzyłem ceramiczne torsy i poprosiłem artystów, którzy wcześniej wystawiali swoje prace w tej kawiarni, aby spróbowali zmierzyć się z nowym tworzywem, jakim jest porcelana i przenieśli swoje przemyślenia oraz techniki swoich na to tworzywo. Zapytanie spotkało się z pozytywnym odzewem i tak powstało piętnaście prac piętnaściorga artystów za pomocą piętnastu różnych technik – opowiada Ryszard Klimas.

Oprócz niego swoje dzieła przygotowali: Paulina Brzezińska, Adam Eksterowicz, Estera Grabarczyk, Andrzej Heller, Joanna Kostrzewska, Barbara M. Malinowska, Agnieszka Agu Malinowska, Mirosław Maciejewski, Iwona Ostrowska-Klimas, Radosław Osiński Czk, Karolina Oschia Zalas, Waldi Saren, Marzena Zdun oraz Jan Walkowiak.

– Wernisaż to również okazja do uruchomienia sali wystawienniczej, która będzie funkcjonowała w trybie ciągłym. Na początek chcemy zmieniać eksponaty co półtora, dwa miesiące. Do oglądania zapraszamy w każdy wtorek w godzinach 16.30 – 18.30. Wstęp jest oczywiście wolny – zachęca Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group