Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rozpoczęcie roku szkolnego w gminie Czarny Bór

Wtorek, 4 września 2012, 5:59
Aktualizacja: 6:36
Autor: opr.red.
Region: Rozpoczęcie roku szkolnego w gminie Czarny Bór
Fot. użyczone
3 września, po dwóch miesiącach przerwy, podobnie jak w całej Polsce, w gminie Czarny Bór przedszkolaki, uczniowie podstawówki i gimnazjum ruszyli ponownie do szkół.

W tym dniu do czarnoborskich przedszkoli i szkół poszło ponad 700 dzieci i młodzieży. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest początkiem funkcjonowania gminnych placówek oświatowych na nowych zasadach. 23 maja 2012 roku radni podjęli uchwałę, na mocy której przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum w Czarnym Borze od 1 września stały się jedną placówką tworząc Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny. Dyrektorem placówki została, w wyniku konkursu, Anna Dziewit - dotychczasowy wicedyrektor szkoły podstawowej, a wicedyrektorami zespołu są Renata Bocheńska i Jadwiga Szewczyk.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 w szkole podstawowej w Witkowie zainaugurowało cykl uroczystości oświatowych w gminie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele gminy, na czele z wójtem Adamem Góreckim, dyrektor szkoły, grono pedagogicznego i cała społeczność szkolna. Wójt, który przywitał wszystkich uczniów i grono pedagogiczne po wakacyjnej przerwie, specjalne słowa skierował do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają przygodę z edukacją i po raz pierwszy przekroczyli mury budynku. Uroczystość stała się także okazją do podziękowania dotychczasowemu dyrektorowi gimnazjum – Andrzejowi Brodzie za wieloletnią pracę i zaangażowanie się w życie szkoły.

Uroczystości uwieńczyło spotkanie z przedszkolakami. Ze spotkania po wakacjach najbardziej cieszyły się starsze dzieci, które wcześniej uczęszczały do przedszkola. Bardzo podobały im się nowe zabawki, książeczki i inne pomoce dydaktyczne. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawie i zajęciach zorganizowanych przez opiekunki. Nieco gorzej pierwsze dni przeżyły młodsze 3-letnie przedszkolaki, dla których pójście do przedszkola wiązało się z rozstaniem z mamą i pobytem w nowym, nieznanym miejscu. Ale cierpliwość i uśmiech pań przedszkolanek spowodowały, że dzieci chętnie wrócą do przedszkola. Spotkanie było także okazją do wręczenia podziękowań dla dyrektor przedszkola - Grażyny Szczepaniak za trud włożony w edukację i wychowanie najmłodszego pokolenia.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group