Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5332
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozpoczęła się już rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy w projekcie Brave Kids

Środa, 8 maja 2019, 7:23
Autor: red
Wałbrzych: Rozpoczęła się już rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy w projekcie Brave Kids
Fot. WOK Wałbrzych
W Wałbrzychu projekt artystyczno–edukacyjny Brave Kids odbywa się już po raz szósty, w tym roku debiutuje w nowej formule jako Brave Kids Reunion.

Dzieci przyjeżdżające do Polski w ramach Brave Kids przez ponad dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin. W tym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych i edukacyjnych, wspólnie przygotowując unikatowe spektakle. Do Wałbrzycha przyjedzie do nas młodzież, która kiedyś uczestniczyła już w Brave Kids. Wtedy dopiero szlifowali swoje talenty, dzisiaj są artystami z określoną ścieżką rozwoju, a często już z ciekawymi osiągnięciami na koncie. Najmłodsi mają 13-15 lat, większość ponad 16. Natomiast na pewno nie zmieni się fantastyczna, przyjazna i otwarta atmosfera, którą znamy z poprzednich edycji. Dlatego zachęcamy rodziny i wolontariuszy z Wałbrzycha i okolic do wzięcia udziału w projekcie.

Projekt rozpoczyna się 22 czerwca. Poznamy ponad 30 młodych artystów z Indii, Iranu, Ugandy, Słowacji, Gruzji i Nepalu. W projekcie wezmą udział również dwie grupy polskie: z warszawskiej Pragi (Hope4 Street) oraz z Wałbrzycha (Szkoła Tańca Cordex). Artyści, wspierani przez reżysera teatralnego Jacka Timingeriu, artystkę Ewę Hubar oraz tancerkę z Indii – Ranjini Nair , przygotują własny spektakl na finałowe widowisko Brave Kids 2019, które zobaczymy 5 lipca w Wałbrzychu na terenie Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”.

Informacje dotyczące rekrutacji rodzin i samego projektu są dostępne na stronie projektu: www.bravekids.eu. Można też bezpośrednio skontaktować się z koordynatorką projektu.

Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, w Wałbrzychu organizatorem projektu jest Fundacja „EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej, która współpracuje z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group