Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3625
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozpoczęły się IV Senioralia

Czwartek, 21 września 2017, 14:40
Aktualizacja: Piątek, 22 września 2017, 9:49
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Rozpoczęły się IV Senioralia
Fot. Robert Bajek
Przekazanie kluczy do miasta, wybór króla, wspólny taniec, pokazy, występy artystyczne i wręczanie Ogólnopolskich Kart Seniora – to elementy dzisiejszego uroczystego otwarcia IV Senioraliów, które miało miejsce na placu Magistrackim.

Plan tegorocznych Senioraliów jest bardzo bogaty. Dzisiaj po uroczystym otwarciu i występach, w których udział wzięli: Teatr Tańca Dawka Energii, Stowarzyszenie Radość Życia, ZSZS, Stowarzyszenie Górnicza Pamięć i młodzież z klasy policyjnej ZS nr 4 na seniorów czekał jeszcze krótki spacer historyczny a już jutro w Klubie Seniora na Podzamczu zostanie zorganizowana Akademia Zdrowia Seniora - "Bezpieczny Senior".

23 września odbędzie się V Marsz Seniora nad Zalew w Starych Bogaczowicach. Dzień później VII Piknik Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych i gra miejska. 25 września w Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Mickiewicza cykl warsztatów "Nie czekaj na innych. Zacznij działać sam!" a w szczawieńskiej Klinice Urody pokazy, zabiegi w promocyjnych cenach i konkursy z nagrodami. 26 września w PWSZ odbędzie się konferencja online dotycząca dobrych praktyk stosowanych przy udzielaniu wsparcia osobom i rodzinom chorych na Alzheimera, oraz Debata Oxfordzka - "Starzenie się to zaszczyt czy przekleństwo".

27 i 28 września na terenie Starej Kopalni zaplanowano Festiwal Pasji i Kreatywności, obejmujący wystawy oraz występy artystyczne a 29 i 30 września na terenie Aqua Zdroju odbędzie się III Olimpiada Sportowa Seniorów, podczas której uczestnicy będą się zmagać w kilkunastu dyscyplinach. Zakończeniem IV Saenioraliów będzie Wielki Bal, połączony z obchodami Światowego Dnia Seniora w Hotelu Maria.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group