Poniedziałek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2465
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Rozstrzygnęli projekt „Wokół praw człowieka”

Wtorek, 20 grudnia 2011, 14:11
Aktualizacja: 14:11
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Rozstrzygnęli projekt „Wokół praw człowieka”
Fot. UM w Boguszowie–Gorcach
W PSP nr 6 w Boguszowie–Gorcach odbyło się podsumowanie projektu wychowawczego „Wokół praw człowieka”.

Projekt był koordynowany przez Lidię Łabędzką – wicedyrektora i pedagoga szkolnego. Każdego roku wybierane są prawa, które tworzą temat przewodni projektu. W bieżącym roku odbywał się pod hasłem „Tolerancja niszczy bariery, łączy ludzi.”

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w happeningu, w czasie którego podczas zabawy poznawały swoje prawa, dowiedziały się, co to jest tolerancja, malowały prawa na dużych formatach szarego papieru, odgrywały scenki, uczyły się zachowań zgodnych z zasadą tolerancji.

Uczniowie starsi przygotowali program artystyczny poświęcony prawom dziecka. Tego dnia odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy. Drużyny przygotowały ciekawe projekcje multimedialne dotyczące tolerancji, które zostały ocenione przez komisję, a następnie przystąpiły do zadań konkursowych, sprawdzających ich wiedzę na temat praw człowieka.

Do turnieju przystąpiły reprezentacje z czterech szkół: PSP nr1 Boguszów-Gorce, PSP nr 6 Boguszów-Gorce, PSP nr 17 z Wałbrzycha, SP z Witkowa. Zwycięzcami zostali uczniowie PSP nr 6 z Boguszowa-Gorc. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Stawiam na tolerancję”. Zgłoszonych zostało 67 prac plastycznych. Zwycięzcą w kategorii klas młodszych została Weronika Detyna, uczennica kl. 3b SP z Czarnego Boru, natomiast w kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajął Piotr Krawczyk uczeń kl. VI a, PSP nr 6 w Boguszowie-Gorcach.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowane zostały przez burmistrza Boguszowa-Gorc Waldemara Kujawę.

Źródło: www.boguszow-gorce.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group