Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4499
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozwój i zabawa na świetlicy

Środa, 27 stycznia 2010, 18:24
Aktualizacja: Czwartek, 28 stycznia 2010, 7:25
Autor: Bed
Wałbrzych: Rozwój i zabawa na świetlicy
Fot. Bed
Doskonałe wyposażenie i profesjonalna opieka cechują świetlicę środowiskową oraz klub młodzieżowy, które mieszczą się w dzielnicy Piaskowa Góra. Dzięki takim miejscom dzieci i młodzież mogą kreatywnie spędzać wolny czas.

Świetlica oraz klub młodzieżowy mieszczą się przy ulica Grota Roweckiego w budynku byłej szkoły podstawowej nr 20. Sale po remoncie prezentują się okazale. Jak informuje jedna z opiekunek w świetlicy - Monika Stypułkowska - do dyspozycji wychowanków oddano kilkadziesiąt komputerów, najnowocześniejszy sprzęt DVD oraz dwa wysokiej klasy telewizory. Ośrodek ponadto posiada stół do tenisa, stół bilardowy oraz dwa stoły do tzw. „piłkarzyków”.

Ośrodek umożliwia dzieciom miłe spędzanie wolnego czasu. Mają one do dyspozycji różnego rodzaju gry planszowe, kredki, zeszyty. Wszystko, co może pomóc rozwijać im zdolności i zainteresowania. Trzy razy w tygodniu organizowane są warsztaty informatyczne. W poniedziałki, środy i piątki zainteresowani mogą rozwijać swoją wiedzę z zakresu komputerów w godzinach od 16 do 18.

Na świetlicę mogą uczęszczać dzieci z dzielnicy Piaskowa Góra w wieku od 6 lat. Codziennie przychodzi tutaj około 30 osób. Klub młodzieżowy, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony dla młodzieży. Przychodzą do niego nastolatkowie z gimnazjów, ale również młodzież do 20 roku życia. Warunek konieczny, który trzeba spełnić, aby przyjść na świetlicę lub do klubu, to obuwie zmienne. Ułatwia to zachowanie czystości, zwłaszcza w okresie zimowym.

Opiekunka Małgorzata Solarik przypomina, że świetlica oraz klub czynne są codziennie od 14 do 18. W weekendy, podobnie jak szkoły, świetlica jest nieczynna. W okresie ferii zimowych ośrodek będzie czynny od 10 do 14.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group