Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4696
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Rusza nowa, wiosenna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników – 17 Południk

Środa, 15 marca 2017, 6:35
Aktualizacja: 8:41
Autor: red
REGION: Rusza nowa, wiosenna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników – 17  Południk
Fot. organizatorzy
Od kilku lat Festiwal 17 Południk odbywa się we wrześniu w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych.

W tym jednak roku, poza tradycyjną, letnią edycją festiwalu, planowana jest również wiosenna, która odbędzie się już w dniach 24-26.03.2017 r. w Kudowie – Zdroju. W ten marcowy weekend zabierzemy Państwa w wyjątkową podróż dookoła świata: pieszo, rowerem, autostopem, tratwą, własnoręcznie zrobioną łódką, a nawet traktorem. O swoich przygodach opowiedzą wyjątkowi goście: Marcin Obałek - Traktoriada, czyli Traktorem przez świat, Szymon Kuczyński „Ozi” i Dobrochna „Brożka” Nowak - Łupinką dookoła świata - rejs Maxus Solo Around, Jakub Rybicki - Greenland Ice Trip, Jurek Arsoba - Dziurawa Syberia, czyli autostopem do gigantycznych kopalni diamentów, Wojciech Heliński - Indochiny - Czas po Apokalipsie, Emil Witt - Na tratwie z prądem rzeki Madre de Dios.

Nowością na naszym festiwalu będzie silny akcent „czeski”, no, ale w końcu spotykamy się na polsko-czeskiej
granicy. I tak, w piątek wieczorem zapraszamy na prelekcję Pavla Trojana - Wolna Republika Žižkov - Praga nieznana, a tuż po niej do Parku Zdrojowego na uroczyste otwarcie Konsulatu tego samozwańczego
„państewka”. Kolejny czeski gość - Marti Adámek opowie o rowerowej podróży dookoła Polski. Będzie to znakomita okazja, aby dowiedzieć się, jak nasz kraj i nas samych postrzegają sąsiedzi zza południowej granicy. Nie zabraknie także dobrej zabawy z czeską kapelą – kultową już na kudowskim pograniczu Band-A-Ska, która zagra w sobotni wieczór w Klubie Etcetera. Do tego trzy projekcje filmowe, konkursy z nagrodami i inne niespodzianki. Pokazy i filmy prezentowane będą na dużym ekranie, w Teatrze Zdrojowym im. Stanisława Moniuszki w Kudowie – Zdroju. Część wydarzeń odbędzie się także w Klubie Etcetera w Parku Zdrojowym.

Program oraz szczegółowe informacje o Dolnośląskim Festiwalu Podróżników -17 Południk na stronie: www.17poludnik.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group