Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3380
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruszyła zbiórka podpisów w sprawie obowiązkowych szczepień

Sobota, 23 marca 2019, 15:15
Aktualizacja: Niedziela, 24 marca 2019, 8:37
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ruszyła zbiórka podpisów w sprawie obowiązkowych szczepień
Fot. Robert Bajek
W ten weekend zorganizowano uliczną zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Szczepimy, bo myślimy".

W akcję zbierania podpisów zaangażowały się również władze naszego miasta z prezydentem Romanem Szełemejem, który podpisy zbierał na Piaskowej Górze i wiceprezydent Sylwią Bielawską, która o konieczności dokonywania szczepień przekonywała przy głównym wejściu do Galerii Victoria. Jeżeli obywatelski projekt projektem ustawy "Szczepimy, bo myślimy" otrzyma niezbędne wsparcie mieszkańców, władze samorządowe będą mogły wprowadzić obowiązkowe szczepienia jako kryterium punktowane przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli.

Pomysłodawcami inicjatywy obywatelskiej "Szczepimy, bo myślimy" są Robert Wagner i Marcin Kostki. Ich projekt ustawy zakłada zmianę obecnej ustawy "Prawo oświatowe" i kilku innych ustaw, aby przyjęcie dziecka do żłobka i przedszkola było uzależnione od wykonania obowiązkowych szczepień ochronnych - dzieci nie posiadające udokumentowanych zaświadczeniem lekarskim szczepień nie będą mogły korzystać ze żłobków czy przedszkoli.

Podpisy pod projektem inicjatywy obywatelskiej będzie można składać między innymi w biurach Urzędu Miasta Wałbrzycha, spółkach miejskich, w wałbrzyskiej siedzibie delegatury Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i w miejskich placówkach oświatowych. Aby proponowany obywatelski projekt ustawy był procedowany potrzeba 100 000 podpisów. Podpisy zbierane są w całej Polsce.

Na temat konieczności wykonywania szczepień wypowiedział się Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha:

- Szczepienie chroni życie i zdrowie dzieci, ale również dorosłych. Jak nie będziemy się szczepić tak jak do tej pory, a są inicjatywy pełne głupoty i niewiedzy, możemy ryzykować życie i zdrowie dzieci, dorosłych, wielu tysięcy mieszkańców naszych miast, bo takie choroby jak odra, jak błonica, jak ospa, jak wiele innych wracają do realiów życia codziennego, dlatego że od jakiegoś czasu szerzą się w Europie i na świecie, powodowane głupotą i ciemnotą inicjatywy, które powodują, że część dzieci, część osób nie szczepi się. Chcemy, żeby w inicjatywie ustawodawczej dzieci szczepiły się obowiązkowo i to był warunek przyjęcia do szkoły i do przedszkola.

Twoja reakcja na artykuł?

17
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group