Niedziela, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1994
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Są pieniądze na remont ul. Wyszyńskiego

Wtorek, 15 lutego 2011, 12:16
Aktualizacja: 12:19
Autor: Sven
Wałbrzych: Są pieniądze na remont ul. Wyszyńskiego
Kolejna droga w naszym mieście zostanie wyremontowana
Fot. red
Wszystko wskazuje na to, że do jesieni bieżącego roku uda się wyremontować kolejny odcinek ul. Kardynała Wyszyńskiego na Piaskowej Górze. Na ten cel Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu dostało pieniądze ze „schetynówek”.

Pieniądze zostały przyznane z rezerwy celowej ujętej w ustawie budżetowej na rok 2011 przeznaczonej na dofinansowanie wniosków zakwalifikowanych i zatwierdzonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednym z nich jest właśnie wniosek powiatu wałbrzyskiego na remont nawierzchni drogi powiatowej nr 3405D (odcinek ul. Wyszyńskiego w Wałbrzychu) realizowany w ramach ,,Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”.

W ramach dotacji wyremontowana zostanie nawierzchnia na odcinku od ulicy Wrocławskiej do skrzyżowania z ulicą Władysława Broniewskiego. Starostwo już wystąpiło do właścicieli infrastruktury technicznej zlokalizowanej przy ulicy Wyszyńskiego (sieć wodociągowa, energetyczna, teletechniczna) o przegląd i niezbędne naprawy, bowiem remont nawierzchni planowany jest na okres od 1 lipca do 30 września 2011 roku – wówczas to natężenie ruchu jest najmniejsze w skali roku i skutki remontu będą najmniej odczuwalne dla mieszkańców.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group