Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1742
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Czarny Bór: Sąd nie wiedział, że złodziej już siedzi

Sobota, 14 maja 2011, 7:15
Aktualizacja: 7:17
Autor: PAW
Wałbrzych/Czarny Bór: Sąd nie wiedział, że złodziej już siedzi
Fot. red
Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu miał zapaść wyrok dla Daniela M., który w ubiegłym roku okradał mieszkańców Czarnego Boru.

Przypomnijmy. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o Danielu M., który został złapany na gorącym uczynku w czasie dokonywania kradzieży na terenie osiedla domków jednorodzinnych w Czarnym Borze. Daniel M. to mieszkaniec Gorzeszowa w gminie Kamienna Góra. W okresie listopada i grudnia 2010 roku włamywał się on do domków jednorodzinnych w Czarnym Borze. Mieszkańcy i policja wreszcie złapali złodzieja na gorącym uczynku, dzięki starannie przygotowanej zasadzce. Daniel M. po kilku dniach od zatrzymania złożył doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu na policjantów. Mężczyzna skarżył się na brutalne traktowanie oraz zwracał uwagę na fakt, że został pobity przez funkcjonariuszy.

Wydawało się, że problemy czarnoborzan się skończą. Tymczasem Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu uznała, że Daniel M. nie zostanie zatrzymany w areszcie i będzie odpowiadał za swoje czyny z wolnej stopy. Oburzeni takim stanem rzeczy byli mieszkańcy osiedla domków w Czarnym Borze.
- Przecież ten człowiek może się chcieć na nas zemścić – mówił wówczas jeden z mieszkańców. – Widziałem go ostatnio w sąsiedniej Kamiennej Górze. Obawiamy się o nasze domostwa.

Wczoraj przed wałbrzyskim Sądem Rejonowym miał zapaść wyrok na Daniela M. Tak się jednak nie stało. Dlaczego? Jak poinformował nas jeden z bezpośrednio zainteresowanych mieszkańców, którego domostwo również zostało okradzione, sędzina prowadząca rozprawę nie mogła nawet jej rozpocząć, bowiem nie wiedziała, że Daniel M. przebywa aktualnie w zakładzie karnym, w którym odbywa karę za… kradzieże dokonane na terenie powiatu kamiennogórskiego. Niestety, wczoraj nie zdążono dowieźć Daniela M. na rozprawę. Kolejna zaplanowana jest na 31 maja.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group